Úvod Cestovanie Amsterdam

Amsterdam

23. augusta 2019
Amsterdam

Amsterdam

O tomto meste môžeme počúvať hádam z každej strany. Je to totižto na zozname „must see“ a dalo by sa povedať, že patrí na prvé priečky. Prečo? Dôvodov je až veľmi veľa. Dookola by sa dalo rozprávať o jeho architektúre, pamiatkam, celkovému dojmu, no čím zaujme určite ako prvým je extravagantnosť. V tomto meste sú totižto povolené veci, na ktoré nie sú ľudia z ostatných krajín veľmi zvyknutí a možno aj vďaka tomu je toto mesto také preslávené. Na čo však určite nezabudnúť, keď sa dostaneme do Amsterdamu?

Medzi pamiatku číslo jedna určite patrí Dom Anny Frankovej. Je to dom, v ktorom sa počas druhej svetovej vojny ukrývalo malé dievčatko so svojou rodinou. Všetko sa dozvedáme z knihy Denník Anny Frankovej, kde dokonale opisuje skrýšu, avšak vidieť to naživo určite stojí zato.  Na čo je však potrebné si dávať pozor, je určite to, že lístky tak ľahko dostupné nie sú. Ak sa chceme dostať do domu Anny Frankovej, je potrebné, aby sme si lístok kúpili už dva mesiace dopredu. Na mieste sa totižto zakúpiť nedajú a v daný deň, v ktorý sa rozhodneme ísť, je len malá pravdepodobnosť, že ešte budú nejaké voľné.

Ďalšia vec, ktorú sa oplatí vidieť je určite výrobňa piva Heineken. Táto atrakcia je skôr pre milovníkov piva, avšak ak nás zaujíma, ako sa pivo vyrába a zúčastniť sa aj ochutnávky rôznych druhov, nemusí byť až taký zlý nápad. Výrobňa sa nachádza trošku ďalej od centra mesta, avšak električkou je možné sa tam dostať jednoducho, dokonca aj na oficiálnej stránke Heineken nájdeme, akou električkou sa tam dostaneme.

Vondelpark je zaujímavý svojím obsahom. Počas leta sa tam totižto odohráva mnoho hudobných podujatí, avšak sa tam dá aj korčuľovať, bicyklovať, či len jednoducho prechádzať. Je to obľúbený park nie len pre turistov, ale rovnako aj pre domácich.

Ak sme milovníkmi umenia, čaká nás Van Goghove Múzeum. Môžeme si popozerať všetky jeho maľby, ako aj tie najznámejšie, tak aj tie menej známe. Všetky informácie o múzeu sú ľahko dostupné na internete. Dozvieme sa tam všetko od ceny lístka, až po lokalitu.

Amsterdam

Amsterdam

Čo v Amsterdame určite nevynechať? Prechádzku po Damn square, na ktorom sa nachádza aj známe múzeum voskových figurín- Madame Tussaud. Následne sa presunúť z námestia trošku viac do centra, kde sa už dostaneme do uličiek, ktoré sú pre Amsterdam typické. Po kanáloch sa plavia vyhliadkové lode, ktorých takisto môžeme byť súčasťou a po obidvoch stranách ulíc sa nachádzajú klasické vysoké a úzke domy, ktoré sú pre Amsterdam typické. Ak si dáme trošku dlhšiu prechádzku po centre, uvedomíme si, že sme sa aj možno stratili, pretože všetky domy sa na seba nápadné podobajú a tak sa nám môže zdať trošku mätúce, kde to vlastne sme. Ale určite si netreba tento pohľad nechať ujsť, pretože to je určite to najkrajšie, čo sa v Amsterdame nachádza a pri pohľade na takúto panorámu stratíme dych.

Krátka prehliadka Amsterdam by bola za nami avšak toto nie je všetko. Určite sa tam oplatí ísť pozrieť. Všade sa nachádza množstvo múzei kadejakého druhu, takže hociktoré sa vám zapáči, rozhodne sa ho oplatí ísť navštíviť.

Ak však máte ešte nejaké typy, čo vás ohúrilo, alebo čo sa oplatí vidieť v Amsterdame, neváhajte a napíšte nám ich do komentára.

Neprehliadnite