Úvod Inšpirácie Vysokoškolské vychytávky

Vysokoškolské vychytávky

26. septembra 2020
Vysokoškolské vychytávky

Vysokoškolské vychytávky

Stredná škola. Niektorí by to nazvali aj väzením. Skrinky, do ktorých sme si museli odkladať prezuvky, pretože ináč by sme ani nemohli dôjsť do triedy. Lavice počmárané odkazmi ešte spred 20tich rokov a stoličky, z ktorých nám trčali skrutky a báli sme sa, že keď sa prudko postavíme, spraví sa nám diera na nohaviciach. Bufet? Tí šťastnejší mali horalky a minerálky, tí menej šťastný len automat sporadicky dopĺňaný a tí najmenej šťastný nič. Žiaden bufet. Že o káva? O tej sme ani počuť nemohli. Malo to však svoje čaro. Čo nás z týchto vecí na vysokej škole nečaká?

Strava a nápoje

Ak bufet, tak poriadny. Káva, kola, minerálka, koláče, polievky, obedové menučka, bagety, sendviče… Samozrejme, že neočakávajme švédske stoly, ale naozaj je tu lepší výber, než na strednej škole. Často krát sa stane, že budeme len stáť a nebudeme si vedieť vybrať, pretože všetko je príliš dobré. Pozor, hovoríme však o bufetoch. O jedálňach pomlčíme, aj keď vyprážaným syrom s tatarskou nikdy nič nepokazíme. Netreba si zbytočne dávať vysoké nádeje. Ale jednoznačne bufety na vysokej škole vyhrávajú. Takisto aj káva. Na strednej škole to bolo tak, že sa pila iba tá, ktorá sa doniesla do školy. V škole nám už nikto žiadnu neurobil. Na výške? Nehrozí. Tu majú dokonca aj známe kaviarne svoje pobočky, a preto si môžeme vychutnať kávičku niekde pekne v kresielku počas našej prestávky na ďalšiu prednášku. Jednoducho lepšie spríjemnenie počas školy už asi byť nemôže.

Fajčenie

Ak sa tu náhodou vyskytol nejaký fajčiar, ktorý mal svoje začiatky už počas strednej školy, tak vie, že to vôbec nebolo jednoduché, odísť si len tak uprostred vyučovania, teda počas prestávky, niekde von zafajčiť. Samozrejme sme to museli robiť tak, aby nás nikto nevidel, pretože by z toho bol neskutočný problém. Na vysokej? Vybehneme vonku a môžeme si hneď zapáliť. Rovno pred vchodom nám nainštalovali popolníky. Nikto na nás už žalovať nebude a my nemusíme chodiť ďaleko. K tomu fajnová kávička z bufetu, no môžeme sa sťažovať?

Vysokoškolské vychytávky

Vysokoškolské vychytávky

Už tá výška vyzerá oveľa menej hrozivejšie, no nie? Pocit väčšej voľnosti, nehovoriac o tom, že škola nezačína vždy o ôsmej ráno. Áno, stane sa, že občas skončí o piatej poobede, ale medzitým máme oveľa dlhšie voľno, než 10 minútovú prestávku. Niekedy je to tak, že tí, čo bývajú na intráku, sa tam idú vyspať, či odbehnú na brigádu alebo si urobia koncept seminárky alebo diplomovky.

S konceptmi môžu pomôcť aj profesionáli, napríklad títo: Kvalitné seminárky. Ako trávite prestávky na škole Vy? Kávička? Spánok? Učenie? Píšte do komentárov 🙂

Neprehliadnite