Úvod Inšpirácie Povinná výbava každého študenta

Povinná výbava každého študenta

11. októbra 2020
Povinná výbava každého študenta

Povinná výbava každého študenta

So septembrom sa u nás spája nepríjemný pocit, ktorý sme zažívali ešte ako deti. Nechceli sme, aby skončilo leto. Rodičia splašene zháňali školské pomôcky, my sme si vypratávali pracovné kútiky, aby sme sa mali kde v septembri učiť. Zbrojili sme na dlhé dni plné skúšok, testov, prednášok, seminárov. Niektorých z nás už teraz pri tejto myšlienke začína bolieť hlava. Stačí, ak si predstavíme to množstvo kávy a energetických nápojov, ktoré sme počas minulých semestrov vypili a vieme, do čoho sa opäť budeme musieť pustiť. Nepredbiehajme. Radšej si povedzme, čo by mal taký vysokoškolák nosiť vždy so sebou, či už v taške alebo kabelke.

Písacie potreby

Znie to možno až smiešne, keďže toto slovo sa nám spája s prvým ročníkom na základnej škole. Vtedy sme potrebovali farbičky, ostré ceruzy, atramentové pero, gumu a všetky ostatné veci, na ktoré si už ani nespomenieme. Na vysokej škole nám postačí iba skrátená verzia tohto zoznamu. Pero, farebné pero a ceruzka. Aspoň na úvod nám úplne postačia tieto tri veci. Základom je však určite pero. Nebude pero, nebudú poznámky. Nepodarí sa nám ich pozháňať od spolužiakov? Už to len padá a padá, ako domček z karát. Čiže pero je základ. Samozrejme, že aj taká ceruzka nie je vždy na zahodenie. Na toto však prídeme až počas semestra, čo nám najviac vyhovuje. Niektorí totiž radi používajú aj zvýrazňovače, iní iba to pero. K písacím potrebám by bolo vhodné pripojiť aj nejaký ten zošit. Nemusí to byť nič extra, žiaden špeciálny. A už vôbec nemusíme mať okraje 🙂 Ide iba o to, aby sme si na prvých hodinách pozapisovali dôležité informácie, aby sme mali potom na čom stavať seminárky. Môže sa stať, že na niektorých hodinách nebudeme potrebovať žiadne zošity, lebo budeme mať učebnice. Niektorí budú vyžadovať, aby sme si robili poznámky. Skrátka, na vysokej škole je to individuálne pri každom predmete aj pri každom profesorovi, ale na prvých hodinách je určite najlepšie riešenie mať pri sebe zošit, alebo aspoň poznámkový blok.

Povinná výbava každého študenta

Povinná výbava každého študenta

Strava

Ako by sme mohli zabudnúť na jednu z najpodstatnejších vecí z vysokoškolského života? Jednoznačne najlepšie je, ak budeme mať pri sebe vždy dostatok kávy a vody. Ideálny pomer je už u každého individuálny, ale nemôžeme si dovoliť dehydratáciu. Tam, kde je voda, musí byť aj jedlo. Bagety z bufetu sú dobrou alternatívou, ale aj tie sa nám časom zunujú, a preto by bolo lepšie, aby sme si desiatu nosili sami.

Čo si beriete počas prvých školských dní vy? Bez čoho si neviete predstaviť prvé školské dni? Podeľte  sa s nami do komentárov, nech sa vzájomne inšpirujeme.

 

 

Neprehliadnite