Úvod Cestovanie Paríž – aké v nás zanechal dojmy?

Paríž – aké v nás zanechal dojmy?

11. novembra 2019
Paríž – aké v nás zanechal dojmy?

Paríž – aké v nás zanechal dojmy?

Jedno z najnavštevovanejších miest na svete má určite zaslúžene takýto titul. Nie je to len preto, že má prekrásne pamiatky, ktoré sú najčastejšie navštevované, ale takisto pre krásnu architektúru, atmosféru, a hlavne priateľských ľudí so stále usmievavými tvárami. Čarovné uličky svojou krásou ohurujú nielen turistov, ale takisto si obyvatelia Paríža vychutnávajú sedenie pri kávičke, v malých kaviarničkách s výhľadom na Eiffelovku alebo iné pamiatky Paríža. Aké iné pamiatky máme na mysli?

Jedna z vecí, ktoré sú povinnosťou pri návšteve Paríža, je návšteva múzea Louvre. Tento obrovský komplex je nemožné zdolať za jeden deň, tak, aby sme si stihli prejsť všetko. Na toto múzeum potrebujeme najmenej tri dni, ale dá sa to aj trošku šikovnejšie, ak sa  uskromníme a rozhodneme sa len pre jednu trasu, ako napríklad obrazy, ktoré si chceme pozrieť. To nám zaberie približne polku dňa, ale, čo sa vníma ako jedno veľké plus, je to, že všetci študenti, ktorí nemusia mať ani žiadnu ISIC kartu ako dôkaz toho, že majú od 12-24 rokov, majú vstup do Louvru zadarmo a na iné atrakcie zľavy (áno, aj nás to prekvapilo, že od nás nechcel nikto občiansky, preukážku, zľavenku a rodný list v jednom, ako to vedia na Slovensku).

Ďalšou zastávkou je určite Arc d´triomphe, ináč povedané Víťazný oblúk. Tento gigantický oblúk je vidno už z veľkej diaľky, ale dostať sa k nemu nie je až také jednoduché. Stojí totižto presne v strede niekoľkopruhového kruhového objazdu, teda určite neskúšajme dostať sa k nemu cez cestu, ale skôr cez podchod, ktorý je hneď vedľa.

Paríž – aké v nás zanechal dojmy?

Paríž – aké v nás zanechal dojmy?

Pre nás posledná pamiatka zo sv. trojice je možno pre niekoho teraz nepodstatná, pretože v posledných mesiacoch sa o nej písalo iba ako o zhorenej budove, ale tak vidieť ju alebo aspoň vedieť, kde sa nachádza, sa určite patrí. Áno, samozrejme, že hovoríme o chráme Notre Dame. Keďže sa stala táto nešťastná udalosť, kostol bolo potrebné prerobiť na stavenisko, takže veľa možno z neho neuvidíme, ale aj tak, predsa niečo áno. Krásne je vidieť aspoň tie dve veže, jednu úplne celú a jednu iba v procese opravy. Ďalej sa nedostaneme, pretože celý chrám je oplotený plastovým plotom a riadne označený.

Tak toto bol Paríž aspoň s útržkom svojej krásy našimi očami. Samozrejme, je mnoho ďalších pamiatok, ako napríklad Zlatý most, Champ Elysses, nádherná ulica, po ktorej sa určite oplatí poprechádzať a ak sa chceme buchnúť po vrecku, tak možno si tam dopriať aj nejakú kávičku, či rovno celý obedík. Pre milovníkov módy tu v Paríži čaká jedna z najdrahších ulíc s názvom Rivoli, ktorú vytvárajú rôzne obchodíky, ako napríklad Gucci, Louis Vuitton a mnoho ďalších. Takže Paríž je takisto potrebné si zapísať do zoznamu miest, ktoré určite musíme navštíviť. A ako Vy? Boli ste na niektorom z miest, ktoré sme navštívili? Alebo kam by ste sa chceli pozrieť? Podeľte sa s nami v komentároch.

Neprehliadnite