Úvod Inšpirácie Koláčiky na iný spôsob

Koláčiky na iný spôsob

16. januára 2020
Koláčiky na iný spôsob

Koláčiky na iný spôsob

Všetci dobre vieme, že základom každých osláv sú výborné koláče. Skrátka neodmysliteľná súčasť každej párty. Ale nie každý z nás si môže dovoliť klasické koláčiky z rôznych dôvodov, a preto sme sa rozhodli vám ukázať recept trochu inak.

Vegan linecké koláčiky

Čo budeme potrebovať:

300 g hladkej špaldovej múky
70 g práškového cukru
200 g rastlinného tuku
1 PL rastlinnej smotany
nastrúhaná citrónová kôra
1 PL kakaa (ak chceme jednu časť čokoládovú)
džem, práškový cukor na ozdobu

Ako budeme postupovať?

Všetky suché ingrediencie, ktoré máme v recepte, spolu dobre zmiešame. Pridáme tam potom studené maslo aj smotanu a opäť musíme všetko dobre spolu spracovať na cesto, ktoré je dobré, aby sme aspoň hodinu nechali vychladnúť v chladničke, ale lepšie je, keď sa nechá cez noc. Následne cesto rozvaľkáme a vykrajujeme. Toto dobré spracované cesto sa nelepí. Ak by sa stalo, že sa ešte bude lepiť, stačí pridať múku. Je dobré, ak si pomúčime dosku, aby sme cesto vedeli vyvaľkať a pekne vykrajovať. Do jednej polovičky vykrojených koláčikov si môžeme menšími formičkami vykrojiť menšie otvory, aby sme mohli linecké lepiť džemom. Vykrojené cesto si teda uložíme na plech a dáme do rúry. Pečieme ich na 180 stupňov, kým nezačnú chytať takú jemnú zlatistú farbu. Počkáme, kým vychladnú a môžeme začať s lepením dohromady. Pre stálu chutnosť a krehkosť je dobré, ak ich necháme v uzavretej nádobe.

Oslava sa môže začať, keď už máme pripravené aj tieto dobrôtky. Potešíme tým tých, ktorí možno nie sú pravými zástancami klasickým koláčikov, ale radi si tiež troška zamaškrtia.

Neprehliadnite