Úvod Štúdium Zápis na vysokú školu

Zápis na vysokú školu

4. októbra 2020
Zápis na vysokú školu

Zápis na vysokú školu

Nevedeli sme sa od maturity dočkať, kedy nastúpime na vysokú. Uvedomujeme si, že už nie sme viac študentmi stredných škôl, rozlúčili sme sa so starými spolužiakmi a čaká nás nová etapa života. Viac zodpovednosti, skúšok a veľa nových pojmov, s ktorými sa budeme musieť zoznamovať za pochodu. Čaká nás nový kolektív, z ktorého možno budeme mať na začiatku obavy, ale nie sú vôbec potrebné. Čakajú nás však aj veselé a zábavné chvíle, dlhé večery, či pracovné výzvy. Je dobré si uvedomiť, že nie sme jediní, ktorí takto prišli medzi nových ľudí, ale každý jeden je na tom tak isto. Ako teda vyzerá zápis na výške?

Prvá dôležitá vec je dátum. Najlepšie bude, ak si ho aj niekde zapíšeme, aby sme nezabudli a v tom čase sme si nič neplánovali. Žiadny zubár ani doktorka, pretože nevieme, ako dlho sa na takom zápise zdržíme. Následne si skontrolovať čas a budovu. Niektoré vysoké školy totižto nerobia zápis v tej istej budove fakulty, v akej budeme študovať. Preto by aj bolo lepšie, aby sme prišli na zápis o trošku skôr. V prípade, že by sme nevedeli nájsť tú správnu miestnosť alebo by sme sa stratili alebo by bola v meste zápcha. Časová rezerva sa nám vždy zíde, aj keby sa nám stalo, že všetko nájdeme na prvý krát, je lepšie si počkať pred dverami, ako meškať pol hodiny. Tie pohľady, ktoré sa nám naskytnú, keď upotení a otvoríme dvere počas monológu učiteľa, sú niekedy naozaj na nezaplatenie. Asi poslednou a tou najdôležitejšou vecou, ktorú nám bude potrebná pri zápise sú veci, ktoré si máme zobrať. Mali by sme dávať pozor najmä na poplatky. Niektoré je totiž potrebné zaplatiť ešte pred zápisom a doniesť potvrdenie. Každá škola má nejaké iný zoznam vecí potrebných na zápis. Základom je ale určite občiansky preukaz, karta ISIC, alebo len papier o zaplatení ISICu, či vypísané potvrdenie. Mali by sme očakávať, že budeme podpisovať príliš veľa papierov. Určite by sme si nemali zabudnúť pero. Bude totiž nepríjemné si požičiavať pero každé dve minúty od spolusediaceho a nervózne očakávať,  kedy nám ho dá.

Zápis na vysokú školu

Zápis na vysokú školu

Zápis určite nie je najhoršia vec, ktorá nás čaká na vysokej škole. Naozaj ide len o to, aby sme sa tam dostali v správnom čase, do správnej budovy, mali pero a všetky dôležité dokumenty. Niektoré si bude potrebné aj vytlačiť, čiže naozaj by sme mali byť pripravení na všetko. Skoro sme zabudli! Zistite si, kde je najbližšia kaviareň, aby ste si mohli dať kávu či čas s novými spolužiakmi a tak sa definitívne zapísali na školu 🙂 Dajte nám tipy, kam na dobrú kávu blízko Vašej univerzity.

Neprehliadnite