Úvod Cestovanie Čo si zbaliť na festival

Čo si zbaliť na festival

26. augusta 2019
Čo si zbaliť na festival

Čo si zbaliť na festival

Festivalová sezóna je v plnom prúde a mnohých znáš ešte čaká pár ďalších. Výborné koncerty, dobrá hudba, množstvo alkoholu, to sú spomienky, na ktoré sa len tak nezabudne. Avšak občas sa nám stane, že niečo si zabudneme zbaliť. Čo všetko je potrebné si zobrať, aby sme si užívali festival na plno a nevyčítali si, že sme niečo zabudli?

Lístok. Alebo ináč povedané- vstupenka. Jednoducho vec, bez ktorej sa na žiaden festival nedostaneme. Toto je hneď prvá činnosť, ktorú treba vykonať, po zakúpení lístka. Dať si ho peňaženky, alebo do tašky, ktorú si berieme. Takže sa nám na náš zoznam pridáva aj taška, do ktorej si zbalíme ďalšie všetky potrebné veci. Dôležitou vecou je aj stan. Veď kde predsa budeme spať? Samozrejme, ak sa nám v čas podarilo zarezervovať si nejakú ubytovňu v okolí festivalu, jednak sme šťastní ľudia, a jednak si nemusíme zobrať stan. Takže pre tým, ktorí také šťastie nemali. Stan je ďalšou povinnou vecou na zozname. Ďalej si nesmieme zabudnúť zbaliť dôležité doklady a dostatočné vreckové. Takže  určite občiansky preukazkartičku poistenca (naozaj, len pre istotu). Veci, ako vodičský preukaz si radšej nechajme doma, aby sa nám náhodou nestratil, aj tak ho na festivale nevyužijeme.

Čo si zbaliť na festival

Čo si zbaliť na festival

Ďalšia vec, ktorú určite potrebujeme sú hygienické potreby. Veď nechceme hádam po troch dňoch vyzerať, ako keby sme práve vyšli z džungle. Nemusíme si teda hneď brať celú kozmetickú tašku o veľkosti priemernej dámskej kabelky, kde budeme mať dva šampóny XXL balenia, čo bolo v zľave. Stačí nám úplne výhodné cestovné balenie. K takýmto sa vieme dostať buď v obyčajných drogériách, alebo sa v obchodoch dajú zakúpiť len také malé fľaštičky, ktoré si doma potom naplníme našimi šampónmi. Teda určite si nesmieme zabudnúť zbaliť už viackrát spomínané šampóny, ďalej deodorant, voňavku (aby sme samozrejme voňali aj ostatným). Zubnú kefku a pastu (veď sa treba aj rozprávať, keď nie niečo viac). Dievčatám sa určite zíde zrkadielko a kefa na vlasy, v podstate veci, ktoré pravidelne nosíme v kabelke, až na to občas zabudneme. Posledná vec, z tých najviac podstatných, je pršiplášť. Jednoduché a praktické. Samozrejme, že si to neželáme, ale počasie sa nie vždy môže vydariť a preto je potrebné byť vybavený do každého, či slnečného, alebo daždivého.

Tak to by bolo asi všetko z toho najnutnejšieho zoznamu. Samozrejme, že sa nesmie zabudnúť na dobrú náladu a možno aj trošku alkoholu, ak je to potrebné, ak nie, nemusí to byť. Toto bol len zoznam tých najpodstatnejších vecí, ktoré sa nesmú určite zabudnúť, ďalej to už je na nás, aké máme ešte potreby si niečo zbaliť.
Ak sme na niečo dôležité ešte zabudli, alebo sa s nami chcete podeliť o nejaký vtipný zážitok z festivalu, neváhajte a napíšte nám ich do komentárov.

Neprehliadnite