Úvod Cestovanie Praha – ktoré miesta si nesmiete nechať ujsť?

Praha – ktoré miesta si nesmiete nechať ujsť?

3. októbra 2019
Praha – ktoré miesta si nesmiete nechať ujsť?

Praha – ktoré miesta si nesmiete nechať ujsť?

Mesto, ktoré svojou krásou rozpráva samo za seba. Naši západní susedia sa môžu pýšiť krásou svojho kraja, plného prekrásnych miest. Azda najmagickejším miestom v Českej republike je Praha. Každý z nás, kto sa rozhodne prejsť hranicami s Českou republikou by mal toto miesto určite navštíviť. Čo sa tam oplatí vidieť? Skúšali sme na vlastnej koži týchto šesť zaujímavých miest.

Je už na nás, akým dopravným prostriedkom sa rozhodneme po Prahe presúvať. Okrem „pešobusu“ môžeme využiť električku, autobus, aj metro. Na posledné tri menované  platí ten istý lístok, ktorý stojí približne, na jeden deň 110 Kč, v prepočte 4 €.

Prvou zastávkou v Prahe určite musí byť Karlov most. Je to asi tá najznámejšia atrakcia, čo pocítime hneď, ako sa tam budeme snažiť dostať. Dav ľudí, ktorý sa tam nachádza alebo snaží sa tam dostať, je naozaj obrovský. Základom je nájsť si výborné miesto na fotku s výhľadom na Prahu, hlavne tú historickú časť.

Ak sa prejdeme ďalej po Karlovom moste až na koniec a zabočíme doľava, prejdeme sa nádhernými pražskými uličkami, dostaneme sa ku takzvanej „John Lennon Wall“. Toto pomenovanie vzniklo z myšlienky ľudí, ktorí začali na túto stenu kresliť grafitmi texty piesní od Beatles.

Ďalšou povinnou zastávkou je Orloj, ktorý sa nachádza na veľkom Staromestskom námestí. Dať si pražské trdlo je takisto povinnosťou cestovateľa, ale už kulinárskou. Ide totižto o trdelník, ktorý je plnený buď zmrzlinou alebo vanilkovým krémom, šľahačkou, jahodami a množstvom iných dobrôt. Utrieme klávesnice od vytečenej slinky

Ak sa náhodou rozhodneme pre trošku romantickejšie miesto, tak pozdĺž Karlovho mosta je jedno ideálne miesto, kde vo dne aj v noci pláva popri brehu veľké množstvo labutí a kačiek, ktoré nemajú problém priblížiť sa k turistom a dať si s nimi dokonca aj fotku.

Ešte odporúčame „Pařížskou ulici“, ktorá hrdo nesie svoj názov vďaka podobe s ulicou nachádzajúcou sa v Paríži, s názvom Rivoli. Cestou cez most po tejto ulici sa vieme dostať na „Vyhlídku“, ktorá je príťažlivá hlavne v noci. Ide totiž o miesto, ktoré nám ponúka výhľad na kompletne celú Prahu, a teda vysvietená Praha nám vyrazila dych.

Praha – ktoré miesta si nesmiete nechať ujsť?

Praha – ktoré miesta si nesmiete nechať ujsť?

Ak patríte medzi ľudí, ktorí v Prahe ešte neboli, určite to zmeňte. Cesta tam naozaj nie je ďaleká a ani drahá, hlavne, ak sa vyberieme vlakom s priateľmi, čas nám zbehne možno až príliš rýchlo. Samozrejme, asi nie je najideálnejšie odísť práve teraz, keď sa škola začína. Ale Praha je miesto, kde sa chceme vrátiť znova a znova. Nevieme, ako to robí, ale jej originalita je magnetom pre cestovateľa.

Aké miesto v Prahe je pre Vás to naj? Podeľte sa s nami v komentároch, pridajte aj fotografiu, nech sa potešíme.

 

Neprehliadnite