Úvod Inšpirácie 3 typy, ako využiť čas počas domácej karantény

3 typy, ako využiť čas počas domácej karantény

25. mája 2020
3 typy, ako využiť čas počas domácej karantény

3 typy, ako využiť čas počas domácej karantény

Ak sme si náhodou mysleli, že s karanténou sa začne aj totálna nuda, tak sa v podstate veľa vecí nezmenilo. Mnoho vtipných obrázkov aj dokonca hovorí o tom, že jediné, čo máme robiť, je sedieť doma na zadku a počítať zrnká ryže z rôznych supermarketov. Čiže v podstate to, čo sme robili doteraz, len teraz sa môžeme nazývať aj poctivými občanmi. Mnoho vecí sa však aj zmenilo. Hovoríme teraz o všetkých našich mimoškolských aktivitách, vynechajúc kávy alebo pivo s priateľmi. Koľkí z nás mali ísť teraz do kina? Alebo na standup? Koľkí sú tu, čo pravidelne navštevovali fitnes centrum? Nebojme sa, o nič sme neprišli.

Online tréningy

Aj takto sa mnohé fitness centrá rozhodli nezanedbať naše vyšportované figúry a aby sme doma len nevyvárali a nepriberali, rozhodli sa, že nám ponúknu livestreamy na sociálnych sieťach. Stačí, ak si zistíme správny čas a miesto, kde sa bude vysielať (nemyslíme tým našu obývačku alebo izbu). Dosť často sa také videá buď premietajú na youtube, instagrame alebo facebooku. Keďže sa v tieto dni nikam neponáhľame, nájdime si len veľa priestoru a hurá cvičiť.

Troška kultúry

Keď neboli peniaze, cestovali sme prstom na mape. Dnes je korona, tak môžeme využiť online virtuálne prehliadky. Áno správne. Mnoho múzeí a galérií sa rozhodlo, že zavedú prehliadky cez internet. Teda sa môžeme dostať na miesta, na ktoré by sme sa možno nedostali, alebo sme ani nerozmýšľali, že tam zájdeme. Stačí si len vybrať pamätihodnosť a ide sa na to.

3 typy, ako využiť čas počas domácej karantény

3 typy, ako využiť čas počas domácej karantény

Online kurzy

Áno, aj toto je výhoda, ktorá by sa možno počas iných okolností nediala. Dnes nám však rôzne internetové stránky ponúkajú online kurzy zdarma. Stačí, ak si vyberieme taký, ktorý nás zaujme, zaregistrujeme sa a môžeme venovať svoj čas štúdiu o veciach, o ktorých sme asi ani nesnívali. Naučiť sa nový jazyk, prípadne znalosti z marketingu, toto všetko čaká len na nás.

Takže, či sa nám to páči, alebo nie, výhovorka, že je karanténa, tak nemusíme nič robiť neexistuje. Internet nám ponúka neskutočne veľa možností, stačí, ak len nájdeme tú, ktorá nás zaujíma. Ak máte ďalší super nápad, ako efektívne vy využívate čas na internete, zdieľajte ho s nami. Stačí, ak sa v komentároch oň podelíte a možno zbavíte nudy ďalších ľudí. Akú príležitosť ste si uchmatli vy?

Neprehliadnite