Úvod Štúdium Čas na podávanie prihlášok sa blíži. Ste pripravení?

Čas na podávanie prihlášok sa blíži. Ste pripravení?

26. apríla 2020
Čas na podávanie prihlášok sa blíži. Ste pripravení?

Čas na podávanie prihlášok sa blíži. Ste pripravení?

Pomaličky sa nám odrátava čas na jedno z najťažších rozhodnutí. Musíme si vybrať, na ktorú vysokú školu či univerzitu podáme prihlášku. Školu, ktorá sa nám najviac páči, ktorá nás najviac oslovila a hlavne školu v odbore, v ktorom by sme chceli pokračovať. Pre niektorých z nás to možno bude ťažké, niektorí sú možno rozhodnutí už od škôlky. Výhodou je, že si môžeme podať toľko prihlášok, koľko len chceme. Na aké základné veci by sme si mali však dávať pozor, keď ideme prihlášku posielať?

Cena prihlášky

Pri začatí vybavovania prihlášky je dobré, aby sme si skontrolovali, koľko nás bude daná prihláška stáť. Môže totiž nastať situácia, že prihláška, ktorá je v papierovej forme, bude drahšia, ako tá v elektronickej. Často aj o polovicu. Hľadajte preto elektronickú prihlášku.

Dôležité prílohy

Nie každá škola si žiada do prílohy zaslať vysvedčenie. Niektoré vás o to budú žiadať až pri prijímacích pohovoroch. Preto si musíme poriadne preštudovať informácie o tom, čo všetko by sme mali ku danej prihláške priložiť a čo všetko nie je potrebné. Niektoré školy si napríklad budú žiadať životopis, iné zasa potvrdenie od lekára. Ak by sa náhodou stalo, že na niečo sme zabudli, škola nás väčšinou upozorní a poprosí o nasledovné odoslanie. Je však lepšie, ak niečo urobíme raz a poriadne, či?

Čas na podávanie prihlášok sa blíži. Ste pripravení?

Čas na podávanie prihlášok sa blíži. Ste pripravení?

Dátum a podpis

Dve kritériá, ktoré sa s ľuďmi vlečú celý život. Dátum a podpis. Musíme si skontrolovať, na akú školu potrebujeme dokedy zaslať prihlášku. Je lepšie, ak si to zaznačíme, pretože ak by sme sa rozhodli si to iba pamätať, mohlo by sa nám to pomýliť a vznikol by väčší chaos. Podpis myslí prihláška ten náš, inak nebude platná.

Je lepšie, ak si na prípravu prihlášky vyčleníme konkrétny čas, pretože ak sa to rozhodneme robiť narýchlo, môže nás to neskutočne pomýliť a budeme z toho len viac a viac v strese. Skúsme si vyhradiť možno aj jeden deň na to, aby sme si povedali, že budeme vypisovať prihlášky, a keď sa tak stane, bude nám ľahšie na duši. Ako Vy, priatelia? Kam sa chystáte podať prihlášku? Podeľte sa s nami v komentároch.

Neprehliadnite