Úvod Inšpirácie Čo robiť cez školské prestávky

Čo robiť cez školské prestávky

26. apríla 2020
Čo robiť cez školské prestávky

Čo robiť cez školské prestávky

Vysoká škola. To už je obdobie, keď si odrazu nevieme spomenúť na to, že sme niekedy mali 45 minútové hodiny. To už je obdobie, keď 45 minút je čas, kým profesor príde a spustí svoj výklad. Odrazu má jedna prednáška dve hodiny, prípadne tri, čo je už trošku na zabitie, keď si asi v polke uvedomíme, že nám došla káva. Skúšame bojovať, nezaspať, štípeme sa, kreslíme si do zošita. Skrátka, robíme všetko preto, aby sme tých posledných pár chvíľ nejako vydržali. A zrazu nastane tá slávna chvíľa. To vykúpenie. Čas, keď si uvedomíme, že máme prestávku. A nie hocijakú. Toto sa so strednou školou ani nedá porovnať, keď sme mali 10 minút nejakú prestávku, ktorá ani nestihla začať a už končila. Mali sme na výber iba tri veci. Ísť na záchod a následne bežať do ďalšej triedy, modliť sa, utekať zafajčiť a opäť bežať do ďalšej triedy, alebo sa len v pokoji prejsť do triedy, kde sme mali mať nasledujúcu hodinu. Odrazu však máme dve alebo tri hodiny voľna. Čo s nimi? Ako ich stráviť, aby sme si ich riadne užili?

Sadnúť si na kávu

Sadnúť si na kávu a poriadne si ju vychutnať. Nie je to také rýchle pitie kávy, že si objednáme presso s mliekom, pretože to mlieko ho trošku schladí, fúkame do neho ako šialení a kopneme ho do seba na jeden glg, aby sme stihli ísť naspäť na hodinu. Nie, tu je to o tom, aby sme si sadli v pokoji. Objednali si, čo chceme. Fajčiari si zapálili cigaretu a vychutnávali si túto chvíľu. Aby sme tam aspoň 5 minút sedeli ticho a užívali si pocit, že to peklo už skončilo. Potom sa začali rozprávať. A ohovárať a smiať sa tak, až nás budú bolieť bruchá, aby sme sa dobre naladili pred ďalšou hodinou.

Späť.

Nech žijú tí, ktorí bývajú na internáte a ich spolubývajúci ochoreli a ostávajú celý týždeň doma. Nech žijú tí, ktorí bývajú blízko školy a majú voľnú posteľ. Niekto si to môže hneď predstaviť ako párty, opak je však pravdou. Jedine, žeby sme to nazvali spiaca párty. Pretože ak sa náhodou stalo, že sme nejakým omylom prežúrovali celú noc niekde v klube, je toto najlepšie využitie prestávky. Zašiť sa na internáte a poriadne si tam pospať. Ak sme z ďaleka, ale máme spolužiaka, ktorý sa rozhodne nás pozvať na intrák, aby nám pomohol v tejto ťažkej chvíli, Boh mu žehnaj. Naozaj. Potom si už len stačí nastaviť budík a vychutnať si ten najlepšie využitý čas na voľno.

Čo robiť cez školské prestávky

Čo robiť cez školské prestávky

 

 Možností by bolo ešte omnoho viac, je len na nás, ako sa rozhodneme. Jedno je však isté. Určite to nebude niekde v škole na ďalšej hodine.

Neprehliadnite