Úvod Štúdium Čo ste to vy za človeka? Flegmatik? Melancholik?

Čo ste to vy za človeka? Flegmatik? Melancholik?

15. februára 2019
Čo ste to vy za človeka? Flegmatik? Melancholik?

Čo ste to vy za človeka? Flegmatik? Melancholik?

V minulom článku sme si mohli prečítať o dvoch typoch osobností podľa ľudského temperamentu. No keďže sú štyri a kto už vytriezvel z vianočných osláv a nepripravuje sa na silvestrovské, je zvedavý na zvyšné dva: melancholik a flegmatik.

Určite sme si nespomenuli ešte nič o flegmatikoch. Niekto s flegmatickým typom osobnosti je zvyčajne človek, ktorý nemá problém s ničím. Hľadá medziľudskú harmóniu a blízke vzťahy. Flegmatickí ľudia sú verní manželia a milujúci rodičia. Zachovávajú svoje vzťahy so starými priateľmi, vzdialenými rodinnými príslušníkmi a susedmi. Ľudia s flegmatickým temperamentom majú tendenciu vyhýbať sa konfliktom a vždy sa snažia sprostredkovať medzi inými mier a harmóniu. Sú veľmi nápomocní a radi pomáhajú druhým. Ideálna kariéra pre flegmatický typ človeka by mala súvisieť s ošetrovateľstvom, výučbou, psychológiou a poradenstvom, detským rozvojom, alebo rozvojom sociálnych služieb.

Čo ste to vy za človeka? Flegmatik? Melancholik?

Čo ste to vy za človeka? Flegmatik? Melancholik?

No a nakoniec nám zostal už iba posledný typ, a tým je melancholik. Melancholický typ osobnosti miluje tradície. Ženy varia pre mužov, muži otvárajú ženám dvere… svoje rodiny milujú nadovšetko, rovnako ako aj svojich priateľov a na rozdiel od nejakého krutého temperamentu, nehľadajú novosť, ani dobrodružstvo. V skutočnosti sa tomu vyhýbajú za každú cenu. Je pre nich ťažké nadväzovať nové priateľstvá pre ich uzavretosť, utiahnutosť. Často vzbudzujú v okolí dojem, že sú namyslení – nie sú, sú len opatrní. Pre niekoho s melancholickým temperamentom je veľmi nepravdepodobné, že si vezme cudzinca alebo opustí vlasť.veľmi sociálni a snažia sa prispieť k spoločenstvu. Byť mimoriadne presní je ich výsadou. Sú dokonalými manažérmi. Ideálna kariéra pre tento typ osobnosti by mala byť v manažmente, účtovníctve, sociálnej práci alebo administrácii.

V predchádzajúcom článku si môžete prečítať o zvyšných dvoch typoch osobností podľa ľudského temperamentu: cholerik a sangvinik…. Čo ste to vy za človeka? Flegmatik? Melancholik?

Ak chcete zistiť aký typ osobností podľa ľudského temperamentu ste práve vy, urobte si krátky test osobnosti: Test osobnosti podľa ľudského temperamentu„Čo ste to vy za človeka“

Neprehliadnite