Úvod Cestovanie 3 overené typy, ako si skrátiť cestu autobusom/vlakom

3 overené typy, ako si skrátiť cestu autobusom/vlakom

19. apríla 2020
3 overené typy, ako si skrátiť cestu autobusom/vlakom

3 overené typy, ako si skrátiť cestu autobusom/vlakom

Určite si vieme predstaviť, ako vyzerá každé ráno študenta, ktorý musí do školy dochádzať. Šťastie majú tí, ktorí bývajú hneď pri škole. Tí sa zobudia, oblečú, umyjú, niektorí aj najedia  a môžu spokojne vyraziť do školy. Ale čo majú povedať tí, ktorí potrebujú vstávať dve hodiny pred začiatkom ich prednášky, aby stihli autobus alebo vlak? A chodia domov podstatne neskôr ako my z okolia? Niektorí z nás si to možno ani nevedia predstaviť. Ale ako sa musia cítiť tí, ktorí toto zažívajú každý deň? Ako by sme si teda vedeli spríjemniť cestu, tak, aby nám aj zbehla rýchlejšie?

3 overené typy, ako si skrátiť cestu autobusom/vlakom

3 overené typy, ako si skrátiť cestu autobusom/vlakom

Sledovanie filmu

Ak nám cesta domov trvá hodinu, tak je to ideálny čas na pozretie si nejakého seriálu alebo filmu. Pozrieme si presne jednu časť a tým pádom, keď prídeme domov, budeme sa môcť slobodne učiť. Nie to, že sme cestou nazbierali energiu, ale zabili sme dve muchy jednou ranou. Výbornou aplikáciou, kde si môžeme seriály pozerať je Netflix, ktorý mnoho ľudí už pozná, ale len tak v skratke povieme, že je to aplikácia, ktorá nám ponúka obrovský výber seriálov, ktoré môžeme sledovať kdekoľvek. To je z toho dôvodu, že ak náhodou nemáme internet, tak stačí, ak si tú časť, ktorú chceme vidieť, stiahneme dopredu a môžeme ju sledovať, aj keď sme offline. No neznie to úžasne? Pre seriálových maniakov je to ako stvorené a pre tých, ktorí si radi sem tam pozrú nejaký film, tak môžu takto využiť voľnú chvíľu.

Čítanie knihy

Možno činnosť, ktorá sa nepovažuje za až tak obľúbenú, ale stále to je niečo, čo nám môže spríjemniť cestu. Ak sledujeme ľudí v autobuse alebo vo vlaku, môžeme si všimnúť, že čím ďalej, tým viac ľudia začínajú čítať knihy. Možno preto by sme to mohli skúsiť aj my. Takisto to vie perfektne pomôcť skrátiť čas cestovania, aby nám ubehol rýchlejšie a zároveň sa nenudíme. Samozrejme, že sa nájdu ľudia, ktorí počas jazdy musia pozerať buď von oknom alebo len priamo pred seba. Tak pre takých nemáme žiadnu radu, len si užívajte svoje chvíle.

Učenie

Ak sa náhodou príliš premotivujeme a povieme si, že sledovanie filmu alebo čítanie je príliš veľký zabijak času, nech sa páči, využime tento voľný priestor na učenie. Dosť veľa študentov dnes nosí notebook do školy. Tak prečo si ho neotvoriť aj vo vlaku a napísať nejakú seminárnu prácu alebo projekt, o ktorom vieme, že ho vypracovať musíme a doma sa nám nebude veľmi chcieť? V podstate ide o to, aby sme ten voľný čas, ktorý máme, nepresedeli len tak, ale využili ho efektívne.

Ako ste na tom Vy, priatelia? Máte školu za rohom alebo sa denne boríte s časom počas cesty hromadnou dopravou? Podeľte sa s nami v komentároch, ako tieto chvíle trávite a dajte inšpiráciu ostatným.

Neprehliadnite