Úvod Inšpirácie 5 užitočných nápadov, ako zatočiť s nudou počas karantény

5 užitočných nápadov, ako zatočiť s nudou počas karantény

17. mája 2020
5 užitočných nápadov, ako zatočiť s nudou počas karantény

5 užitočných nápadov, ako zatočiť s nudou počas karantény

 

Haló, haló, vstávame. Presne vieme, ako tieto nečakané prázdniny alá karanténa budú vyzerať. Určite sme si s predstavou niekoľkotýždňového voľna robili veľké očakávania. Budeme sa učiť. Všetko si dáme do poriadku, vypracujeme seminárky. V skratke, plánov je neskutočne veľa. Aká je však pravdepodobnosť, že ich všetky aj zrealizujeme? Asi sa blížime k nule, čo? Čo by sme však mohli robiť počas našich prázdnych dní v karanténe?

Vstať skôr

Určite už máme odskúšané, že ak vstaneme na obed, celý deň sme akosi unavení a nič sa nám nechce. Preto by bolo dobré,aby sa nám podarilo vstať aspoň pred obedom, a tým pádom aj náš deň aj nálada bude krajšia.

Navariť si

Konečne sa môžeme realizovať v kuchyni. Zbohom donášky, školská jedáleň a reštaurácie. Je tu čas na novú stravu. Lepšiu. Varenú. Teda skôr pointa je v tom, aby sme si ju uvarili my. Pozitíva? Jeme zdravo, nemíňame veľké peniaze, máme domácu stravu, nemusíme sa starať o súrodencov a robíme si očko u rodičov. Negatíva? Musíme vymyslieť, čo budeme variť.

Cvičme v rytme

Keďže sa náš maximálny denný pohyb (rozumej cesta do školy a do baru) skrátil iba na rozmery nášho bytu, nebolo by odveci, keby sme vyvinuli nejakú väčšiu fyzickú aktivitu. Napríklad ísť si zabehať do lesa. Alebo len otvoriť video na youtube od nejakého fitnes trénera. Dokonca fitness tréneri dávajú livestreamy na svojom profile, takže fitko zadarmo.

5 užitočných nápadov, ako zatočiť s nudou počas karantény

5 užitočných nápadov, ako zatočiť s nudou počas karantény

Učiť sa

Bohužiaľ áno. Aj toto je naša aktivita, ktorú by sme mali začleniť do každodenného rituálu. Samozrejme, že sa nám veľmi nechce. Naše mozgové bunky by však nemali zaspať na vavrínoch. Nevieme, dokedy táto karanténa bude trvať. Vieme však, že ak sa každý deň aspoň trochu nepovenujeme škole, návrat bude krutý.

Chvíľka pre seba

Toto je každého osobná vec. Ak niekto rád číta, nech sa páči. Môžeme kresliť, maľovať, robiť si online kurzy. Možností je nekonečno. Ako bonus? Netflix stále funguje, tak prečo si nedať hodinku pauzu a pozrieť si nejaký dobrý film?

Skúsme ten čas naozaj tráviť efektívne a nie len ležaním na posteli. Budeme mať oveľa lepšiu náladu, ak sa nejako zamestnáme. Budeme veselší a tým pádom nám aj tá karanténa zbehne rýchlejšie. Samozrejme, keďže je možností veľa, podeľte sa s nami o vaše aktivity počas týchto dní. Možno niekomu vnuknete inšpiráciu a možno niekto inšpiruje vás. Napíšte nám preto do komentárov, prípadne pošlite foto aktivity, ktorou sa zamestnávate. My budeme len radi.

Neprehliadnite