Úvod Kultúra Ako vnímajú koronavírus deti? Jedno z nich nám prezradilo svoj názor.

Ako vnímajú koronavírus deti? Jedno z nich nám prezradilo svoj názor.

17. mája 2020
Ako vnímajú koronavírus deti? Jedno z nich nám prezradilo svoj názor.

Ako vnímajú koronavírus deti? Jedno z nich nám prezradilo svoj názor.

Keďže koronavírus, alebo Covid-19, zasiahol celý svet, poznáme ho už asi všetci. Momentálne situácia vyzerá asi tak, že sedíme doma a čakáme na ďalšie informácie ohľadom karantény. Keďže my, študenti, nemáme školu a zároveň aj nemusíme ísť do práce, vieme, že čas máme využívať efektívne. Rovnako ako aj naši rodičia alebo starší súrodenci. Ako to však vnímajú deti? Keď odrazu nemusia chodiť do školy? Vedia, čo sa vo svete deje? Rozhodli sme sa spýtať 8- ročného Adamka, ako zástupcu tejto mladšej generácie, ktorý nám priblížil, ako celú túto situáciu vníma on.

1. Ako vnímaš celú túto situáciu, vieš, čo sa momentálne deje?

Adamko: Viem, že vonku je koronavírus. Takisto viem, že to pre mňa nie je dobré. Celkom sa toho bojím a mám z toho strach. V správach vidíme, čo sa deje a preto sa chcem pred tým chrániť.

2. Z toho, že nemusíš chodiť do školy, sa tešíš?

Adamko: Je to celkom sranda. Na druhej strane nám pani učiteľka posiela každý deň nejaké úlohy, ktoré si potom s mamkou robíme. Dosť mi s úlohami pomáha, aj mi vysvetľuje nové učivo, ktoré bohužiaľ s nami nemôže prebrať pani učiteľka. Takisto mi chýbajú aj moji kamaráti, že sa s nimi nestretávam.

3. Nemáš teda školu. Vnímaš to skôr ako prázdniny alebo niečo skôr vážne?

Adamko: Ako prázdniny určite nie, skôr ako núdzový stav, alebo niečo vážne.

4. Nenudíš sa doma?

Ako vnímajú koronavírus deti? Jedno z nich nám prezradilo svoj názor.

Ako vnímajú koronavírus deti? Jedno z nich nám prezradilo svoj názor.

Adamko: Keď mám mobil, tak nie a keď nemám mobil, tak ánoJ Ale aj tak to nevadí, stále sa so sestrou nejako hráme, mamka nám takisto vymýšľa aktivity, kreslíme si, hrám na husle alebo si len tak čítam. Vždy je niečo robiť, aj keď mi chýba, že nemôžem ísť len tak vonku.

5. Čo by si odporúčal študentom, ktorí sedia doma a nevedia, čo majú robiť?

Adamko: Nech určite nesedia len tak. Nech sa učia, pripravujú do školy. Môžu si kresliť, písať alebo čítať. Možností majú veľa, tak nech ich využívajú a nech nesedia stále na mobile J

6. Mali by ľudia chodiť vonku?

Adamko: V súrnych prípadoch áno. Ak potrebujú niečo nakúpiť, tak samozrejme,ale len s rúškom. Takisto, ak sa vyberú niekde do prírody, tak by bolo dobré, aby mali rúško. Je však dôležité, aby sa nestretávali vo veľkých skupinách a nechodili na návštevy.

Takže aj deti si uvedomujú, aká je situácia. Na ich pomery sa snažia pristupovať k tomu zodpovedne. Či už ohľadom školy alebo mnohých praktických vecí. Pochopia, prečo nemôžu ísť len tak vonku, prečo všetci nosia rúška, aj to hlavné: čo je to koronavírus a prečo sa pred ním musíme chrániť.

Ako vnímate túto situáciu vy, priatelia? Čo vám najviac chýba a čo zase najmenej? Podeľte sa s nami v komentároch, zaujíma nás váš názor.

Neprehliadnite