Úvod Cestovanie 4 typy ľudí, ktoré stretávame ráno v autobuse

4 typy ľudí, ktoré stretávame ráno v autobuse

16. januára 2020
4 typy ľudí, ktoré stretávame ráno v autobuse

4 typy ľudí, ktoré stretávame ráno v autobuse

Každodenná rutina. Cesta autobusom. Vieme, že si ju musíme odtrpieť, a tak sa snažíme každé ráno s úsmevom na tvári zvládať všetky tie reči a debaty, ktoré nás tam čakajú. Neprítomný pohľad vonku z okna a odpočítavanie posledných minút musíme stráviť v preplnenom autobuse počas najväčšej dopravnej špičky. Stojíš na jednej nohe, aj to nie na vlastnej 🙂 Každá cesta autobusom je jedinečná, pretože tam stretneme rôzne typy ľudí. Aké to sú?

Ukecané babičky

Tento typ dostáva jednoznačnú cenu za najhlučnejšieho spolucestujúceho. Stačí sa započúvať do ich debaty a vieme všetko. Vieme, ktorá má akú diagnózu, aké tabletky berie, presné dávkovanie a aj to, aká návšteva doktora ju práve čaká, kedy je najbližšia omša v kostole, kto mal v dedine naposledy svadbu, ktorá suseda má aké kvety posadené, jednoducho všetko.

Autobusový DJ

O tomto človeku všetci vedia, že tam je. Pretože jeho hudba je veľmi hlasná. Ale až veľmi. Ako ho spoznáme? Veľké slúchadlá, mikina s kapucňou na hlave a telefón v rukách, pripravený v každej chvíli prepnúť skladbu. Väčšinou je to DJ púšťajúci si techno alebo nejaký ťažký rap, ktorý musí počuť aj šofér, ktorý sedí na úplne opačnej strane autobusu.

Spoločenskí unavení ľudia

Túto skupinku ľudí môžeme stretávať hlavne v nočných, alebo skôr v ranných hodinách. Väčšinou sedia v zadnej časti autobusu a už pri pohľade na nich vieme, že si k nim asi sadnúť nechceme. Je potrebné chápať ich potrebu mať svoj pokoj, pretože byť spoločenský unavený nie je veľmi jednoduchá činnosť.

4 typy ľudí, ktoré stretávame ráno v autobuse

4 typy ľudí, ktoré stretávame ráno v autobuse

Deti

Tak tie hádam najjednoduchšie spoznať. Školské tašky väčšie ako ony samé, niekedy ich nie je cez ne ani vidno. Hlasné rozhovory o tom, kto dostal akú známku, akú písomku majú na ďalší deň a začo zasa Ferko dostal poznámku. Počúvanie ich rozhovorov vie byť veľmi zaujímavé a často krát nás to vráti do detských čias.

Samozrejme, toto zďaleka nie je všetko, ale sú to tie najčastejšie typy. Dá sa povedať, že nám cestu vedia spríjemniť, niekedy sa v duchu aj zasmejeme, ale ak práve nemáme svoj deň, tak v nás vedia vyvolať presne opačnú emóciu. Ak máte nejaký typ, alebo udalosť, ktorá vás v autobuse pobavila, neváhajte a podeľte sa o ňu s nami v komentári.

Neprehliadnite