Úvod Inšpirácie 4 zaručené letné zoštíhľovače

4 zaručené letné zoštíhľovače

4. septembra 2019
4 zaručené letné zoštíhľovače

4 zaručené letné zoštíhľovače – ktoré to sú? Určite ich máte aj doma.

Síce nám už leto aj pomaly končí, netreba hádzať všetko za hlavu a určite sa nevzdávať, ak sme si dali záväzok, že budeme žiť zdravo. Niekedy to býva naozaj ťažké, hlavne, keď príde neodolateľná chuť na niečo, čo si vďaka formovaniu našej postavy nemôžeme dopriať. Avšak diéta nie je len o tom, odopierať si všetko nezdravé. Mnohokrát si ani neuvedomujeme, ale strava, ktorú bežne prijímame, má takisto látky, ktoré pomáhajú k zoštíhleniu a zdraviu našej postavy. Takže hlavu hore. Sú veci, ktoré nám chutia a dokonca si ich môžeme aj dopriať. Aké to sú?

Listový šalát

Táto zelenina nepatrí k zelenine, ktorá by obsahovala nejaké ohromné množstvo vitamínov, minerálov alebo nejakých iných teluprospešných látok. Jeho tajomstvo spočíva v tom, že dokáže žalúdku dať pocit sýtosti a skvelo ho naplní, pričom má len minimálne kalorické skóre.

Melón

Ďalšia dobrota, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou leta, je jednoznačne melón. V čom spočíva jeho čaro? Základom je voda. Obsahuje totižto až 95 percent vody s ďalšou kopou minerálov, vitamínov. Na telo pôsobí močopudne, dodáva nášmu telu menej cukru, ako niektoré ovocné druhy a aj napriek tomu je taký sladký a slúži ako výborná desiata v letných dňoch.

4 zaručené letné zoštíhľovače

4 zaručené letné zoštíhľovače

Kokos

Výborný na neuveriteľných tisíc spôsobov. Kokosový olej, kokosové mlieko. Kokos je jednoducho všade. Obsahuje totižto zdravé tuky, spaľuje kalórie a dokonca pomáha aj znižovať cholesterol. Dobrým trikom je napríklad si do kávy primiešať jednu čajovú lyžičku kokosového mlieka a kalórie budú od nás len tak utekať.

Olivový olej

Olivový olej je skvelý pomocník v kuchyni, pretože ho môžeme pridať všade. Stačí len pár kvapiek do letného šalátu, naniesť jemnú vrstvu na chleba namiesto masla a je to.

Tak čo? Ešte stále znie diéta ako hrozná vec? Tu môžeme vidieť, že niekedy to nie je o odopieraní všetkého dobrého. Niekedy len stačí, ak si náš obed dochutíme pár kvapkami olivového oleja, alebo si namiesto sladkosti dáme melón.

Existuje mnoho a mnoho ďalších surovín, ktoré v sebe skrývajú tajomstvo, ktoré pripravíme v ďalších článkoch.

Neprehliadnite