Úvod Cestovanie Oplatí sa vidieť Barcelonu?

Oplatí sa vidieť Barcelonu?

8. septembra 2019
Oplatí sa vidieť Barcelonu?

Oplatí sa vidieť Barcelonu?

Barcelona. Metropola nádherných pamiatok, veľkých horúčav a šialeného nočného života. Krásne mesto, ktoré by určite malo patriť na zoznam „musím vidieť. Prečo? Pretože krása tohto mesta nás pohltí každým jedným svojím dúškom a my si uvedomíme, že z toho mesta už asi odísť nechceme. Ale, čo všetko by sme mali stihnúť vidieť za ten čas, čo tam sme?

Nou Camp

Ak sme milovníkmi futbalu alebo naši priatelia sú, túto atrakciu nemôžeme len tak obísť. Prehliadka areálu jedného z najznámejších futbalových klubov sveta, FC Barcelona, je naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Vstup totižto zahŕňa prehliadku múzea, kde sú vystavené všetky poháre, teda ocenenia, ktoré klub získal počas jeho existencie, a následne možnosť dostať sa na štadión, sadnúť si na sedadlo a predstavovať si, ako to tu asi vyzerá počas zápasu, prehliadku šatní, miestností, kde sa robia tlačovky a konferencie, VIP sedadlá a mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré si radšej necháme pre seba, aby sme nevyzradili všetko.

Font Magica

Táto pamiatka patrí do kategórie spievajúcich fontán. Teda, tak ako aj v Dubaji, aj Barcelona má svoju fontánu. Celé toto predstavenie začína o 21:30 a väčšinou býva rozdelené do niekoľkých 15 minútových blokov. Fontána funguje iba cez víkendy, ak sa nám tam však podarí dostať cez turistickú sezónu, máme možnosť si túto parádu pozrieť od štvrtka do nedele. Určite si to netreba nechať ujsť.

Oplatí sa vidieť Barcelonu?

Oplatí sa vidieť Barcelonu?

Sagrada Familia

Čo by bola Barcelona bez tejto nádhery? Tento historický kostol má veľmi dlhú históriu, okrem ktorej je na ňom najvýnimočnejšie to, že ešte stále nie je kompletne dostavaný. Povolenie na pokračovanie stavby dostal až minulý rok, čo znamená, že ešte pár desiatok rokov potrvá, kým bude kompletne dostavaný. Možno to znie priam smiešne, ale keď sa dostaneme na to miesto a všimneme si tu nádheru s krásne vytesávanými detailmi, uvedomíme si, že dokončenie nie je až taká sranda.

Tak čo? Ešte stále uvažujeme, či do Barcelony pôjdeme? Už by sme nemali váhať ani minútu, pretože naozaj je to miesto, kde sa oplatí prísť. Ak sa začneme nudiť a nebude sa nám nikam chcieť ísť, mesto nám stále ponúka pláž, na ktorej sa môžeme celý deň len tak vyvaľovať a chytať bronz. Barcelona je miesto, ktoré ponúka mnoho možností. Prípadne si zacheckujme strážneho psa na portály, ktoré ponúkajú lacné letenky a vyberme sa do Barcelony v septembri… Tak čo Vy na to? Ideme?

Neprehliadnite