Úvod Inšpirácie Ako riešiť neporiadok v našich materiáloch zo školy?

Ako riešiť neporiadok v našich materiáloch zo školy?

7. apríla 2019
Ako riešiť neporiadok v našich materiáloch zo školy?

Ako riešiť neporiadok v našich materiáloch zo školy?

Neustále problémy s donášaním kopy materiálov zo školy, ktoré len pravidelne hádžeme na stôl, aby sme mohli utekať na pivo, či kávu so spolužiakmi? Potom sa nám stane, že zrazu hľadáme papier, ktorý sme videli na jednom mieste pred týždňom, aj pred dvoma, no zrazu tam nie je. Čo teraz? V rýchlosti si ho požičiame od kamaráta, ktorý má s nami hodinu, využijeme ho a hodíme do koša. Veď načo nám už bude? Tak o mesiac si sadneme za stôl a aha čo sa tam zjavilo? No predsa náš papier, ktorý sme vtedy tak veľmi potrebovali. Paráda nie? Ako by sme mohli takéto časté problémy vyriešiť?

Časté návštevy doktorky, hlavne keď sa nám nechcelo ísť do školy a potrebovali sme ospravedlnenku, v nás určite zanechali spomienku, ako mala naša sestrička poukladané všetky zložky pacientov podľa abecedy. Takýmto niečím by sme sa mohli inšpirovať aj my. Samozrejme, to neznamená, že si zakúpime rovnako veľké skrinky s takými istými priehradkami, dokonca vo farbe, akú má aj naša doktorka. Nie, tento nápad si stačí zjednodušiť.

Na úplný začiatok by bolo  ideálne, aby sme si všetky papiere porozdeľovali podľa predmetov. To znamená, že všetko zo stola hodíme dole, sadneme si uprostred toho a začneme triediť. Samozrejme, že nič sa nestane, ak náhodou vyhodíme papiere, ktoré už nepotrebujeme. Z ruky nám neubudne, iba ak z tej obrovitánskej kopy, ktorej sa aj tak po skončení štúdia zbavíme. Takže, ako tak pokračujeme v triedení, vytvárajú sa nám kôpky, ktoré sú už pripravené. Ideálne je však, ak sú materiály nejako zviazané, teda ak náhodou sa jedná o celú knihu, alebo hŕbu papierov, ktoré síce nemajú spoločný súvis, no nepatria k ničomu, tiež môžeme zviazať to jedeného zakladača. A čo teraz?

Ako riešiť neporiadok v našich materiáloch zo školy?

Ako riešiť neporiadok v našich materiáloch zo školy?

Dá sa to vymyslieť všelijako, ideálne však je, ak si zakúpime obyčajné plastové alebo papierové boxy, samozrejme rozmerov takých, aby tam vošli naše papiere.  Tieto boxy, ak máme kreatívneho ducha, môžeme ozdobiť nejako zaujímavo, alebo len olepiť tapetou, aby boli farebnejšie. Je to na každého vkuse, teda podľa toho, čo sa mu páči, čo mu ladí do izby, a tak ďalej. Ak takýto box máme, stačí už len do neho naukladať vytriedené papiere podľa predmetov, teda tak, ako sme si ich rozdelili na začiatku. Čo je však ešte veľmi potrebné, je aby boli aj predmety nejako odlíšené, a teda ideálne je, aby sa medzi ne vložil nejako viditeľný farebný papier, kde bude napísaný názov predmetu. Tento nápad výborne zapadá do nášho prokrastinačného plánu, ale navyše sme urobili aj niečo dobré. Uvidíte sami, ako budete zdobiť zakladače namiesto učenia na náročnú skúšku 😊 Aký systém v triedení tony materiálov máte Vy? Podeľte sa s nami v komentároch a buďte inšpiráciou aj pre ostatných. Určite sa inšpirujeme aj my, počas prokrastinačného obdobia 😊

Neprehliadnite