Úvod Inšpirácie 3 typy od vysokoškolákov, ako míňať, ale neutrácať

3 typy od vysokoškolákov, ako míňať, ale neutrácať

4. júna 2020
3 typy od vysokoškolákov, ako míňať, ale neutrácať

3 typy od vysokoškolákov, ako míňať, ale neutrácať

Keďže všetci vieme, čo znamená byť študentom a žiť vysokoškolský život, vieme aj to, ako vyzerá naša finančná situácia. Nie každý z nás stíha popri škole aj brigádovať, ale čuduj sa svete, na kávu už chodiť, to áno. Je to logické, keďže káva nám zaberie možno hodinu až dve. Brigáda už nejakých 8 hodín. Vie nás nahnevať to, že vidíme, ako sa nám peňaženka vyprázdňuje, ale nejako sa po mesiaci nenapĺňa. Často krát sme už uvažovali nad riešením tohto problému, ale možno sme nad tým nerozmýšľali trochu ináč. Čo tak obmedziť na výdavky a skresať ich na nutnosti? Ako na to?

Nemíňať sa hlúposti

Všetci to poznáme. Odrazu máme veľa peňazí, tak sa rozhodneme ísť na nákupy. Chyba. Je to iba v našej hlave, že všetko potrebujeme mať. Čo tak si kúpiť iba to, čo potrebujeme? Načo sú nám napríklad 4 tričká v rovnakej farbe? Stačí nám jedno. Dievčatá, možno svet nie je postavený na tom, že musíme kúpiť každú kabelku, čo vidíme. Stačia nám dve alebo tri. Takéto šetrenie, hlavne oblečenia, môže mať dobrý vplyv aj na našu planétu. To znamená 2 v 1. Zachráň svoje peniaze, ale aj seba.

 

3 typy od vysokoškolákov, ako míňať, ale neutrácať

3 typy od vysokoškolákov, ako míňať, ale neutrácať

Nepotrebuješ vždy jesť drahé jedlá

To, že je McDonald´s otvorený každý deň, neznamená, že tam tak často máme aj chodiť. Jednak to škodí nášmu zdraviu a jednak peňaženke. Čo tak nejaká zdravá strava? Pripravená na internáte? Nemusí byť práve vyhotovená našou jedálňou. Nebolo by predsa od veci trošku oprášiť naše kulinárske zručnosti. Aj na chodbovici sme písali o jednoduchých a rýchlych jedlách, napríklad Výborné letné raňajky , Čínske jedlá alebo Nátierkové šialenstvo Určite by sme tým nikomu neublížili a navyše by sme možno aj pomohli nášmu zdraviu. Tomu sa hovorí deal.

Aj učením sa dajú ušetriť peniaze

Toto by asi nikto z nás nechcel počuť. Je to však pravda. Tým, že sedíme na internáte alebo doma a učíme sa, nemáme potrebu niekam chodiť. Alebo možno aj máme potrebu niekam ísť, ale nemôžeme, pretože sa potrebujeme učiť. Nie je to práve šťastné riešenie, ale je pravdivé.

Samozrejme, že tento plán je skôr motivačný, ako reálne skutočný. Veď komu z nás sa nestane, že sa rozhodne utratiť trošku viac? Ak však náhodou poznáte nejaké tipy, ktoré máte odskúšané na vlastnej koži, neváhajte a podeľte sa o ne s nami v komentári.

Neprehliadnite