Úvod Štúdium Zimaaa

Zimaaa

12. decembra 2018
Zimaaa

Zimaaa

Ten pocit, keď ráno otvoríte oči s malou nádejou, že svitá na lepšie zajtrajšky a zrazu nič. Všetko je biele. Som v nebi? Mám šedý zákal? Oslepol som? Nie, zase sneh! Aby sme boli spravodliví, nie všetci sneh z duše neznášajú, nájde sa aj zopár odvážlivcov, ktorí sa vytešujú pri prvej padnutej vločke. Sneh a zima sa často viažu na vianočné trhy, takže po škole dospelí odchádzajú degustovať varené víno.

Zimaaa

Zimaaa

No komu sa chce v takej zime stáť vonku a popíjať varené vínko či medovinu? Samozrejme, so stúpajúcim počtom pohárikov, ktoré do seba nalejeme, sa aj zima zdá byť miernejšia. No chodiť každé poobedie domov trošku viac spoločensky unavenejší? No, dobrý nápad to nebude.

Je čas sa začať teplejšie obliekať. Vyťahujeme rukavice, čiapky, šály, ideálne po viac kusov. Sezóna dlhého obliekania je späť! Miesto dvoch minút na zastávku autobusu bude cesta trvať aspoň 10. Dlhšie si ráno pospať? Neexistuje, treba sa naobliekať, vonku mrzne. Veď slabé oblečenie by mohlo mať vážnejšie následky, ako napríklad neprítomnosť na prednáške. To by viedlo k viacerým absenciám, to k vyhodeniu zo školy, tým pádom, už by vás vyhodili z domu, už zrazu nemáte kde bývať….. a to všetko preto, lebo je zima!

Takže ponaučenie z tohto je jasné. Treba sa teplo obliekať. Skúsme sa v zime vyhýbať hlavne chladnejším nápojom. Samozrejme, milovníci piva nás už poslali do… zimy. Teplý nápoj nás zohreje. Má to dve výhody – teplý nápoj nás uzimených preberie a zároveň zahreje, keď pôjdeme znovu do tej pľušte. Riešenie? Tadááá: Čaj 2 v 1.

Zimaaa

Zimaaa

Romantické prechádzky okolo rieky či v lese asi už chuť mať nebudeme. Radšej zvolíme  cestu teplom, teda zababušiť sa do mäkkých perín doma, (samozrejme, sem sa ráta aj internát, privát, či iný typ ubytovania J). A aj keď si myslíme, že svoj čas využijeme nejako efektívne, urobiť si teplé kakao a zapnúť telku, či pustiť obľúbený seriál, je niekedy oveľa lepšie strávenie piatkového večera, než v takejto zime ísť vonku.

Zima je pre nás bojovým obdobím. Musíme sa vysporiadať s väčšou zimou, skorou tmou, vstávaním za tmy, s neustálym snežením. Otec potrebuje odpratať auto – príležitosť zarobiť si pár drobných J Preto „milovníkom“ zimy (a teda aj nám) želáme, aby toto ročné obdobie prežili s úsmevom (keď nezamrzne ráno po ceste na autobus).

Neprehliadnite