Úvod Motivácia a učenie Silvestrovská zábava

Silvestrovská zábava

31. decembra 2018
Silvestrovská zábava

Silvestrovská zábava

Konečne sme sa dočkali. O chvíľu je tu Silvester, po Lenke druhé najobľúbenejšie meno Slovákov (že prečo Lenka? Z vtipu, pretože tri najobľúbenejšie veci Slováka sú páLenka, dovoLenka a miLenka 😃). Silvester sa rovná oslava, chaty, lyžovačky, ohňostroje, litre šampanského a iných dobrôt.

Silvestrovská zábava

Silvestrovská zábava

Oslava na Silvestra by mala mať svoju myšlienku. Nemyslíme tým organizované opíjanie a hádzanie petárd. Máme na mysli oslavu, kam pozveme tých najmilších, najbližších. Hlavnou myšlienkou silvestrovských osláv je stráviť posledný deň v roku s tými, ktorých máme najradšej. A teraz realita. Ženy pripravia chlebíčky, napečú koláče, navaria večeru, upracú, deti zabavia, nakúpia veľa somarín, ako napríklad klobúčiky na hlavu alebo píšťalky a konfety. Pre deti samozrejme prskavky, aby mali aj ony z Nového roku nejaký pôžitok. A chlapi? No nejakých pár prepraviek alkoholu (ktoré už nakúpili ženy) vynesú z auta do kuchyne a zabezpečia polhodinový ohňostroj, ktorý bude konkurovať ohňostroju hlavného mesta. Ak ženy nejako v nádeji očakávali, že mužov trinásty plat, ktorý dostali v práci, si nájdu pod stromčekom, musíme ich sklamať. Uvidia ho v ohňostroji 😃 Čím väčší, silnejší a farebnejší, tým lepšie. A tak môžeme sledovať, ako niekoľko stoviek eur za pár minút vyletí do vzduchu. Samozrejme, toto všetko sa začne diať až po veľkom odpočítavaní. No nepredbiehajme. Toto bol len úvod. Teda, keď sa všetci stretneme, začneme takzvanú „neriadenú zábavu“, čo znamená, že všetci začnú v plnom prúde piť piate cez deviate, rozprávať sa a jesť zo všetkého, čo sa nachádza na stole. Samozrejme, nejaké tie silvestrovské hry nesmú chýbať. Tie sú väčšinou vymyslené počas party s promile, takže sú jedinečné. No a veľké odpočítavanie? Koľkí sme ho už viackrát prespali? Začneme odpočítavať 10, 9, 8…. no a hneď, ako sa dostaneme k číslu jeden, zakričíme (až do vedľajšej krajiny) „Šťastný Nový rok“!!! A je to tu. Koniec roku starého. Etapa niečoho nového, brána do neznáma. Realita, že by sme mali začať plniť naše novoročné sľuby a predsavzatia (a schudnúť tých  kíl).

 

Preto vám želáme všetko dobré do Nového roku 2019, veľa úspechov, zdravia, šťastia, lásky, a hlavne, aby ste túto veľkolepú oslavu prežili bez ujmy na zdraví.

 

Neprehliadnite