Úvod Motivácia a učenie Motivácie

Motivácie

14. mája 2019
Motivácie

Motivácie

V živote sa nám mnohokrát stane, že máme pocit, že zlyhávame, že sa nám nič nedarí, že nič nedokážeme. Je to prirodzený pocit každého človeka a preto každý vie, aké to je a vieme si navzájom pomôcť. Existujú však aj základné kľúčové heslá, ktoré nám možno pomôžu si uvedomiť, ako všetko funguje. Ukážu nám základné princípy, ktoré každý pochopí podľa samého seba. Niektoré znejú ako klišé, ale sú skutočne pravdivé.

Netreba sa trápiť kvôli veciam, ktoré nevieme ovplyvniť.

Áno, na svete je mnoho vecí, ktoré sa dejú a my s nimi nemáme nič spoločné. Takisto ako tie veci nemajú nič spoločné s nami. Na svete sa však dejú aj veci, ktoré sa nás nejako dotýkajú,  nejako nás ovplyvňujú, no my s nimi nemôžeme robiť nič. Dobre. Tak kašlime na to. Nezahoďme naše šťastie, kvôli niečomu, čo vieme, že nemá nijaký úžitok pre nás. Pre niečo, čo vieme, že nás bude iba ničiť a nijako nám to nepomôže. Určite nie. Zabudnime na to.

Myslime aj na oddych.

Život nie je iba o tom, sa neustále niekde ponáhľať, nič nestíhať, dať si na hlavu veľa povinností a potom sa sťažovať, že nič nestíhame. Život je aj o oddychu. Vyložíme si nohy na stôl, zapneme televízor, pozrieme si obľúbený film, dáme si jedlo, na ktoré máme chuť a nazveme túto chvíľu chvíľou pre seba. Vypneme si telefón a nič nás nebude vyrušovať ani otravovať. Toto treba praktizovať aj každý deň, aby si nielen naše telo, ale aj naša myseľ oddýchli, kým sa dá.

Motivácie

Motivácie

Neporovnávajme sa s ostatnými.

Toto je vec, ktorú ľudia robia z nepochopiteľných dôvodov, hoci základy nám položili rodičia. Spomínate si na mamu a jej: „a prečo mal Adam zo siedmeho poschodia lepšiu známku ako ty?“ Veď každý z nás je unikát, každý z nás dokáže niečo iné. Prečo sa pozeráme na úspešnejšieho človeka, že je bohatý a my nie? No a čo? Čo keď tomu človeku len niekto pomohol, aby sa dostal tam, kde teraz je? Ale čo keď nám nepomáha nikto a sme pomaly na takej istej ceste ako on? Akú cenu má naša práca? Obrovskú. Nikdy nevieme, akí príbeh má ten, s ktorým sme sa rozhodli porovnať. Preto to nerobme a riaďme si život tak, ako chceme my, nie, ako to robí niekto iný a nám sa to iba páči.

To, čo sa rozhodneme urobiť, je na každom z nás. Takisto ako to, či sa rozhodneme náš život uponáhľať a poštvať ho niekam, kam to ani nemá zmysel, alebo sa pozastaviť a začať si ho užívať, bez komplikácií, ktoré by sme si vytvárali my sami. Nech sú činy, ktoré robíme, z našej hlavy a nie výmyslom niekoho iného.

Neprehliadnite