Úvod Motivácia a učenie Čo s voľným časom?

Čo s voľným časom?

8. januára 2019
Čo s voľným časom?

Čo s voľným časom?

Zostávajú nám ešte posledné dni prázdnin. Čo s nimi? Samozrejme, ešte je potrebné si trochu oddýchnuť, no netreba všetok čas premárniť. Mali by sme ho využiť aj efektívne.

Napríklad, dobrým nápadom je vyriešiť všetky „vybavovačky“ teraz. To znamená, že všetky tie veci, ktoré nestíhame počas školy, alebo by nás len zbytočne zamestnali, by sme si mohli vyriešiť teraz namiesto vylihovania pred telkou. Poriadne sa vyspať, ráno si trošku privstať a šup šup do mesta. Vrátime sa asi na obed, možno trošku neskôr a máme ešte celé poobedie na oddych.

Ďalším nápadom je, samozrejme, učenie. Ak sa nám nechce, nemusíme to zbytočne hrotiť, no skúsme sa každý deň aspoň trošku povenovať škole. Áno, je to otrava. Skúškové je za dverami, seminárky rozpísané, bakalárka či diplomovka vôbec. Každý z nás by už mal mať po silvestrovskej opici, takže výhovorka, že nás bolí hlava, neplatí. Naozaj nie je potrebné, aby sme sedeli nad knihami od rána do noci, no keď sa každý deň naučíme aspoň niečo, hneď to bude jednoduchšie.

Čo s voľným časom?

Čo s voľným časom?

Možno jeden z banálnejších nápadov sú návštevy, prípadne stretnutia so starými známymi. Kedy si počas školy nájsť čas na návštevu babky, prípadne tety, či ozvať sa kamarátke, s ktorou nie sme v každodennom kontakte? Teraz je na to tá správna chvíľa. Počas školy, keď už nabehneme do tej každodennej rutiny, kde presne budeme vedieť kedy máme ísť domov akým autobusom, sa už na to čas nenájde. No ak sa pokúsime teraz, nič tým nestratíme.

Čo s voľným časom?

Čo s voľným časom?

Takisto veľké upratovanie. Samozrejme, toto je aktivita, ktorá sa nám asi nikdy nebude chcieť, no vypratať si šatník, vyhádzať z neho oblečenie, ktoré už nenosíme, či konečne poodťahovať skrine a pohľadať tam veci ešte z desiatich rokoch dozadu tiež nemusí byť zlým nápadom.

Pomôcť rodičom s veľkými plánmi, na ktoré sa chystajú už niekoľko desiatok rokov… vieme, ako to myslíme 🙂 Ide o to, že prázdniny, alebo voľno, ktoré práve teraz máme, nie je len o vysedávaní doma a ničnerobení.

Sedieť doma sa dá aj s novou knihou, na ktorú sme sa tešili už dlho, pozrieť si seriál, o ktorom snívame už pár mesiacov, aj o tom sú prázdniny. Myslieť musíme aj na povinnosti, ktoré by mali predchádzať zábave. Aspoň budeme mať dušu na pokoji, že sme urobili aj niečo užitočné, a ako sa vraví, aj nejaký ten schodík do neba…

Neprehliadnite