Úvod Motivácia a učenie Darčeky, ktoré nie sú práve vhodné.

Darčeky, ktoré nie sú práve vhodné.

31. januára 2019
Darčeky, ktoré nie sú práve vhodné.

Darčeky, ktoré nie sú práve vhodné.

Každý z nás pozná nejakú poveru. Kto nepozná, nepočúval svoju babku. Piatok trinásteho prináša nešťastie, ak uvidíš čiernu mačku, odpľuj si a trikrát sa zatoč okolo vlastnej osi, nenos otvorený dáždnik pod strechou, lebo sa nevydáš… Avšak nie len tieto povery existujú. Ľudia dokonca prišli aj na to, aké darčeky sú nevhodné, teda podľa nejakej povery. Poďme sa pozrieť na to, aké.

Určite už každý z nás podaroval niekomu kvet. Či už išlo o kyticu, kúpenú v kvetinárstve, alebo klasickú kvetinu zakúpenú už v črepníku, je to darček, ktorý zaručene poteší. Takže kde je potom problém? Podľa povery by sa ľuďom nemal darovať kaktus. Kaktusy sú spojené s poverou, že prinášajú nenávisť a takisto aj smútok do domu. Myslíme si však, že ak máme vo svojom okolí nejakého vášnivého zberateľa kaktusov, určite mu darovanie tohto kvetu nezaškodí.

Správnej gazdinke je úžasným nápadom kúpiť nejakú sadu hrncov, plastových nádob, varechy… Ruku hore, kto z nás už podaroval niekomu nože. Práve tento darček sa označuje, ako nevhodným. Nemusí ísť len o klasickú sadu na nože do kuchyne, takisto aj o maličký nožík zvaný rybička, či nejaký väčší pre poriadneho chlapa. O nožíkoch sa totižto vraví, že sú nositeľmi zlej energie, a to z toho dôvodu, že spadajú do kategórie ostrých predmetov. Ku tomu sa ešte pridáva povera, že ak niekomu darujeme nôž, s dotyčným sa pohádame. 

Darčeky, ktoré nie sú práve vhodné.

Darčeky, ktoré nie sú práve vhodné.

Každý jeden z nás na tisíc percent už daroval peňaženku. Je to úžasný nápad na darček, či už chceme potešiť mamku, ocka, frajera, frajerku… Tak potom prečo spadá do kategórie zlých darčekov podľa povier? Nejde ani tak o peňaženku, ako o jej obsah. Totižto peňaženku by sme nikdy nemali darovať prázdnu. Môže to spôsobiť stratu zamestnania a úbytok úspor. Teda ak naozaj nechcete dotyčnému spôsobiť nejaké komplikácie, aj symbolické euro pomôže. Takisto do peňaženky môžem vložiť aj nejakú červenú vec, či už prívesok, alebo náramok, ktorý túto silu ešte zdvojnásobí. Keď sa nad tým zamyslíme, miestami to znie, ako varenie nejakého elixíru. Ale čo už… Takže, cibuľovú peňaženku nedávame.

Krátky súhrn vecí, ktoré nie sú veľmi vhodné na darovanie je za nami. Pravdupovediac, toto je len výťažok z ďalších vecí, o ktorých vieme, a boli sme prekvapení, keď sme zistili, koľko toho ešte nie je adekvátneho. To si už radšej necháme pre seba, aby ostali ešte nejaké nápady na darčeky.

A pamätajte na múdre čínske príslovie: ak máš dáždnik v zadku, neotváraj ho.

Neprehliadnite