Úvod Motivácia a učenie Obľúbené seriály študentov

Obľúbené seriály študentov

10. decembra 2018
Obľúbené seriály študentov

Obľúbené seriály študentov

Vlečieme sa zničení a unavení zo školy, pred sebou vidíme našu obľúbenú posteľ a teplučké periny, kam sa zvalíme a nikdy nevstaneme… No dobre, späť do reality. Naozaj je veľmi ťažké po príchode zo školy sadnúť znova nad knihy a skriptá a učiť sa až do noci. V rámci psychohygieny je nutné oddýchnuť si od povinností, zresetovať, zašportovať si, dať si kávu alebo čaj, či zdriemnuť si. Je vedecky dokázané, že poobedňajší šlofík pomáha lepšej výkonnosti nášho mozgu. Ale koľkí z nás po príchode domov si okamžite zapnú svoj obľúbený seriál a nezastavia sa, kým si nepozrú najmenej jednu sériu? Preto sme sa rozhodli v skratke priblížiť dva kultové a poskytnúť vám zoznam seriálov, ktoré by ste určite mali pozrieť.

1. Teória veľkého tresku

Obľúbené seriály študentov

Obľúbené seriály študentov

Kto nepozná Sheldona Coopera? Asi málokto. Tento fyzik má svojich priateľov s podobnými povolaniami, ktorí zdieľajú spoločné záujmy. Oproti nim býva čašníčka, ktorej snom je byť herečkou a dokonale vystihuje kontrastný život s bytom naproti. Napriek všetkým odlišnostiam sa z týchto ľudí stanú nerozluční priatelia. Každou epizódou sa stane niečo zaujímavé a vtipné. Je to výborný sitcom na uvoľnenie atmosféry, na zasmiatie a odreagovanie sa. Situačný humor v seriáli je originálny a nie je prvoplánový, je perfektne prepojený s vedou, ale zároveň aj porozumiteľný pre divákov so všeobecnými znalosťami o vede.

2. Priatelia

Obľúbené seriály študentov

Obľúbené seriály študentov

Typický americký seriál, ktorý je v televízii už dlhé roky, no definuje sa ako nestarnúci. Naozaj ho môžeme považovať za seriál viacerých generácií, veď len sa skúsme zamyslieť, koľkí z nás si ho pozrú s rodičmi. Tento seriál má podobnú dejovú líniu ako Teória veľkého tresku. Znova ide o skupinu priateľov, ktorí sa poznajú už od strednej školy. Majú spoločné byty, ktoré sú hneď oproti sebe a každý deň zazívajú niečo zábavné, či už v práci alebo vo vzťahoch. Čo je na tomto seriáli úžasné, je to, že každá postava má iný charakter, iný spôsob života, iné zmýšľanie. A aj napriek tomu, sú to ľudia, ktorí si výborne rozumejú a zabávajú sa spolu.

Neprehliadnite