Úvod Inšpirácie Diéta

Diéta

3. októbra 2019
Diéta

Diéta

Ach. Prečo len my ženy musíme tak trpieť. Miestami to vyzerá až tak, že sa svet postavil proti nám. Prečo? Nekonečné hodiny strávené pred zrkadlom, aby sme sa cítili aspoň trošku krajšie. Vyhodenie celého šatníka, len kvôli jednému outfitu. Vážne? Áno, také sme. Ale čo je asi úplne najhoršie zo všetkého? Diéta. Keď sa rozhodneme, že kompletne prestavíme náš jedálniček, aby sme boli chudšie a krajšie. Ale ako vyzerá svet okolo nás, ak práve držíme diétu?

Všetky ženy sú odrazu chudšie. Ako je to možné? Odrazu ideme po ulici a každá žena vyzerá o desať kíl ľahšie, len my sa nejako zaokrúhľujeme, aj keď sme na diéte. Nie je potrebné sa báť. Nie je to naozaj tak, je to len náš skreslený pohľad. Aj keď to tak nevyzerá. Najhoršie však na tom je, že naša nepriateľka, ktorú z duše nenávidíme, či bezdôvodne, či z nejakého dôvodu, vždy vyzerá lepšie ako my, a to ani žiadnu diétu nedrží.

Odrazu máme na všetko chuť? Áno. Ideme po obchode, veď nám treba kúpiť zeleninu a iné zdravé potraviny a naše kroky automaticky zavedú do regálov so sladkosťami. Čo teraz? Veď sme na diéte. Jednu čokoládku by sme ale mohli dopriať nie? Nie, veď chudneme. Rýchlo sa snažíme z toho pekla vyviaznuť. Máme úspešne zaplatené a vychádzame vonku s úsmevom na tvári, keď si všimneme pána vedľa nás, ako si vychutnáva svoj hamburger. Tak toto už nieee.. prečo nás svet tak trestá? Dohodli sme sa s kamarátkami na kávu a ony si zrazu rozmyslia, že majú chuť na koláč? A my máme len tak sedieť a pozerať sa na nich? Je tento svet spravodlivý? Rozhodli sa ísť do McDonaldu. My máme ísť s nimi? Veď nás doma čaká šalát, robený s láskou. Ale taký hamburger neznie zle. Alebo len taká malá zmrzlinka, veď si ju dáme s čučoriedkami, tie sú zdravé. Alebo len nejakú drobnosť. Skrátka, všetko, všetky okolnosti, akoby išli proti nám. Takto to už ďalej nepôjde. Veď načo nám vlastne je diéta. Máme byť spokojné s telom takým, aké je. Takže žiadne také. Samozrejme, nejaký šalátik nám z času na čas neublíži, ale ani hamburger.

Diéta

Diéta

Problémy s diétou sú oveľa komplikovanejšie než sa zdá, samozrejme. Je len na nás, či sa s nimi rozhodneme bojovať, alebo sa len tak vzdáme. Ak sa rozhodneme bojovať, časom tieto problémy prejdú a veci, ktoré sú vyššie uvedené sa nám už nebudú vôbec zdať ako prekážky, pretože našu stravu začneme vnímať ako súčasť života. Takisto diéta neznamená prestať jesť úplne všetko. Stačí len upraviť jedálniček, možno viac obmedziť nezdravé jedlá, vynechať sladké a začať jesť viac ovocia a zeleniny. Samozrejme, ku tomu ešte zdravý pohyb a je to hotovo.

Neprehliadnite