Úvod Motivácia a učenie Stužková

Stužková

17. decembra 2018
Stužková

Stužková

Určite si každý spomenie na svoju stužkovú. Je to slávnosť, ktorá navždy ostane v našej pamäti. Má to byť pamiatka na to, že sme boli, alebo ešte stále sme mladí, no zároveň je to aj „brána do dospelosti“. A práve toto obdobie je ako každý rok opäť tu. V každom meste sú historické sály či miestnosti, kde sa zvyknú robiť stužkové cez víkend úplne plné. Vy sa tešíte, pretože máte program na najbližší víkend stále zaobstaraný. Obdobie od októbra do februára – to je čas stužkových.

Stužková

Stužková

Skúste si spomenúť, aký to bol pre vás chaos. Predseda vašej triedy zahlásil, že je na čase začať riešiť stužkovú a vy ste ešte s úsmevom na tvári, nič netušiac, povedali, že dobre. No a potom to začalo. Hádky cez celú triedu. Budú partneri či nebudú? Stavím sa, že v každej triede sa našiel minimálne jeden, ktorý povedal, že bez svojho frajera, frajerky na stužkovú nepôjde. Ďalej bolo treba riešiť koláče. Kto zaobstará hudbu? Kto vybaví fotografa? Aké chcete oznamko? Nehovoriac o ďalších somarinách, ktoré bolo treba riešiť, no nikomu sa nechcelo. Veď koho už zaujíma zasadací poriadok učiteľov? Ani ste si nevšimli a už sa naozaj blížil čas stužkovej, a vy ste nemali ani šaty, ani topánky (to, že vám prídu v deň stužkovej, to už je detail..), že sa treba ísť objednať ku kaderníčke, kozmetičke, to už ste úplne vypustili z hlavy. No a škola? Pche, tá je už niekde ďaleko nepodstatná, absolútne nezaujímavá, veď vy riešite len ten váš večer.

No, ako čas plynul, vy už ste pomaly mali všetko vybavené. Už naozaj bolo treba len zopár detailov. Ako napríklad kroniky. Kto ich komu napíše? A kto napíše kroniku triednej? Nakoniec ste aj toto zvládli, síce po viacerých hádkach, možno aj hodinách strávených nad čítaním niektorých kroník, ktoré vás ubíjali. A zrazu ste sa mohli venovať len sebe. Začali ste si zháňať šaty, teda, ak ste ich už dávno nemali vybraté. Topánky nájsť, to už bol väčší problém, veď doladiť tie správne k šatám, to dá zabrať. Účes ste si už vybrali a … bolo to tu.

Váš deň. Zrazu ste stáli nastúpení v dvojrade, hľadali tváre svojich rodičov a ronili ste slzy, ako ste kráčali po svoju vysnívanú stužku. Uvedomili ste si, že toto všetko už nie je sranda, že už ste dospelí a čakajú vás len povinnosti. No tento váš večer bol naozaj magickým. Vypočuli ste si vašu kroniku a ostali ste v šoku, ako spolužiaci dobre vystihli vašu charakteristiku počas strednej školy. Tancovali ste s rodičmi, ktorí na vás hľadeli pyšne. Rozprávali sa s učiteľmi, ktorí už neboli takí prísni, ako sa to niekedy zdalo.

Toto bol jeden magický večer pre všetkých, večer plný zábavy, ktorý splnil svoj účel a vy si ho budete pamätať do konca života.

 

Neprehliadnite