Úvod Kultúra Aké tri typy alkoholikov rozoznávame?

Aké tri typy alkoholikov rozoznávame?

21. októbra 2019
Aké tri typy alkoholikov rozoznávame?

Aké tri typy alkoholikov rozoznávame?

Alkohol, metla ľudstva? Srandy bokom. Dobre, áno je to tak, ale kto to z nás mladých berie dnes vážne? Veď žijeme len raz. Ale nájdu sa aj abstinujúce výnimky, ktoré si radšej takéto slasti odoprú, za to majú svojich náhradníkov, ktorí pijú aj za nich. Máme rôzne typy ľudí a rôzne štýly pitia, veď koľko ľudí, toľko chutí, no nie? Tak, ako sa to teda myslí?

Vinári

To sú väčšinou dievčatá. Dve kamarátky sa rozhodnú trošku si vyraziť vonku a poklebetiť, porozprávať si novinky ohľadom fakulty, hlavne prebrať chalanov, s ktorým, čo mali, ktorí ich chcú a s ktorým bude svadba a jak bude vyzerať. Samozrejme, že také témy sa najlepšie otvárajú pri vínku. Pohár nikdy nestačí, a preto sa to väčšinou zvrtne na dve, či tri fľašky.

Pivári

Poď na jedno. Tak začína každé pozvanie. Bohužiaľ to „jedno“ ešte nikdy nebolo jedno a väčšinou sa to zvrtlo aj na niečo tvrdšie, ale o tom sa radšej na ďalší deň mlčí, pretože nikto si nevie spomenúť na to, čo zažil včera, a už vôbec nie na to, čo pili a ako sa dostali domov. Vďakabohu, že toľko barov je hneď vedľa internátov

Barmani

Nie, to nie sú tí, ktorí sú za barom a miešajú rôzne drinky. S tými nemajú nič spoločné. No dobre, možno majú, ale iba to, že miešajú. Väčšinou to je taká skupinka ľudí, ktorá sa rozhodne, že chce piť niečo tvrdé, ale zároveň to nechcú zapíjať iba nejakou vodou alebo džúsom. Tak sa rozhodnú pre najlepšiu slovenskú kombináciu, ktorú nezvládne každý. Borovička s pivom (naozaj sa nevieme rozhodnúť, či je lepšie to čisté pivo alebo iba čistá borovička) alebo vodka s vínom (mňam, víno sme naozaj mali niekedy radi). Tak toto je taký rýchly nákup na piatok večer. Ak tento večer prežijú, tak iba klobúk dole.

Aké tri typy alkoholikov rozoznávame?

Aké tri typy alkoholikov rozoznávame?

Áno, ešte stále je alkohol metlou ľudstva, ale pre každého inou. Niekomu stačí jedno pivo a už je z neho študent filozofickej fakulty, a niekto musí vypiť fľašu vína, aby sa nehanbil prehovoriť pred cudzími ľuďmi. Niektorým už doslova „niet pomoci“ a preto sa môžeme jedine za nich modliť a dúfať, že sa úspešne dostanú do posledného ročníka vysokej školy. Alkohol je síce metlou ľudstva, ale veď pozametané mať musíme, však 🙂

 

Neprehliadnite