Úvod Kultúra 3 najvýraznejšie charakteristiky dokonalého študenta

3 najvýraznejšie charakteristiky dokonalého študenta

24. februára 2020
3 najvýraznejšie charakteristiky dokonalého študenta

3 najvýraznejšie charakteristiky dokonalého študenta

Dokonalým študentom by chcel byť každý, priznajme si to. Prečo asi? Lebo to je niečo, čo sa snáď splniť ani nedá. Znamená to mnoho útrap, problémov a straty sociálneho života? Pre koho ako. Nájdu sa aj takí, ktorí doslova fungujú na princípe dokonalého študenta a nie je to pre nich žiadnou záťažou. Ako vyzerá taký dokonalý študent?

Je to jednoduché. Stačí len robiť naozaj všetko. Dokonalý študent je predsa taký, ktorý nikdy nevymešká ani jednu hodinu v škole. Úprimne si povedzme, to sa dá? Dokonca chodiť aj na prednášky, ktoré sú nepovinné? Ak toto niekto dokáže a má na to chuť a energiu, tak klobúk dole. Veď to sa nedá nazvať  výška, keď sa rozhodneme nevynechať ani jednu hodinu.

Ďalej je potrebné si robiť poznámky zo všetkého, čo profesor hovorí. Kto už dokáže niekoho vnímať sústavne viac ako 45 minút? Tak na to je potrebná nehorázna dávka guráže a chuti do života, prípadne ešte dobre rozcvičené zápästie, aby nás od toľkého písania nebolelo.  Veď aj tie hodiny sú predsa na to, aby sme na chvíľu vypli, nevnímali, čo profesor rozpráva, prípadne, ak sme na prednáške, kde sa nachádza aj 100 ďalších ľudí, sme si dobre pospali. To je základom každého vysokoškolského života.

3 najvýraznejšie charakteristiky dokonalého študenta

3 najvýraznejšie charakteristiky dokonalého študenta

Ďalším krokom k dokonalosti je dôsledná príprava na hodiny. Vyzerá to asi takto. Prídeme po celom dni strávenom v škole, kde sme sa rozhodli dobrovoľne byť na všetkých hodinách, spravíme si kávu a ideme sa učiť. Učíme sa preto, aby sme boli pripravení na nasledujúci deň. Pre istotu, aby toho nebolo málo si vyberieme skriptá a začneme sa pomaličky pripravovať aj na skúšku. No a čo, že je len november a skúšku si môžeme dať až vo februári? Je pravda, že čím skôr začneme, tým máme dlhšie voľno. Ale kto by sa už po tom, ako sa dostane unavený z celého dňa v škole, zvládol učiť? Na toto je potrebná neskutočná energia. Asi tak, ako na všetko, čo by mal dokonalý študent spĺňať. Vždy pripravený, dôsledne naučený, nevynechávať ani jednu prednášku, či seminár, prípadne ešte doučovať spolužiakov a v polke semestra byť už pripravený na skúšku.

Takto nejako začína asi každoročná prázdninová predstava študenta. Začneme snívať o tom, ako sa budeme pripravovať na všetko, aký bude pre nás tento ročník jednoduchý, pretože všetko budeme robiť načas a poctivo. Teraz každý z nás, ktorí sme si prečítali tento článok, ruku na srdce a priznajme si, kto naozaj takým je? Kto spĺňa aspoň tieto základné kritériá z postupu o dokonalom študentovi?

Neprehliadnite