Úvod Cestovanie Kam cez dlhé zimné večery

Kam cez dlhé zimné večery

26. februára 2020
Kam cez dlhé zimné večery

Kam cez dlhé zimné večery

S touto otázkou sa stretávame rok čo rok, keď začne zimné obdobie. Obdobie horúcich letných dní, keď sa dalo sedieť aj na lavičkách celý deň aj noc, je preč, a my rozmýšľame, kam teraz. Komu by sa predsa chcelo sedieť na mrazom pokrytých lavičkách zaborený v minimálne štyroch vrstvách oblečenia, aby mu bolo teplo? Radšej by sme sedeli niekde v teplúčku.

Čo tak si sadnúť niekde do útulnej kaviarne alebo reštaurácie? Nie je to zlý nápad, ale každý deň vysedávať na káve alebo čaji ide dosť do peňazí. Chodiť vždy ku kamarátom domov, keďže nám sa domov ešte ísť nechce? Je to tiež jedno z riešení, ale povedzme si na rovinu, bavilo by nás to celú zimu? Určite neprídeme na návštevu s prázdnymi rukami a taktiež keď má niekto prísť k nám, je potrebné aj popratať alebo niečo pripraviť, navariť, nedajbože upiecť. Je to síce dobrý nápad, no tiež nie veľmi úsporný. Dalo by sa ísť niekedy aj kultúrne vyžiť. Napadla nám divadelná hra alebo nejaký filmový trhák v kine. Lenže tam nás to vyjde tiež veľmi draho. Ale na druhej strane, prečo si niekedy nedopriať aj niečo takéto? Každý človek sa potrebuje aj kultúrne vyžívať, respektíve vzdelávať. Ak nemáme chuť ísť do kina alebo divadla, máme možnosť ísť aj na koncert hudobnej skupiny alebo najnovšie na talk show so známymi tvárami, so športovcami, motivátormi.

Už keď sme sa dostali ku tomu športu, je tu nemálo športových podujatí, napríklad hokej, hádzaná, basketbal či volejbal. Na niektoré športy sú ceny prijateľné, na iné nie, takže záleží len na nás, čo si vyberieme. Určite, ak sme fanúšikmi zimných športov, tak prečo ich hneď aj nevyskúšať? Nemusíme okamžite objednávať víkendovú lyžovačku v Tatrách. Na začiatok stačí aj niečo jednoduchšie, napríklad vytiahnuť zo skrine zimné korčule, utrieť z nich prach, vyskúšať, či sú dobré, nabrúsiť  a ide sa na klzisko. Čím ďalej tým viac sa do popredia dostáva aj Stand up comedy. Ľudia, ktorí majú špecifický zmysel pre humor a nie sú urážlivé typy, by to mohli aspoň raz v živote vyskúšať. Lístky sú pre nás študentov možno trochu vo vyššej cenovej relácii, ale tak raz za čas obetovať nejaké pivko a vyjsť si takto, namiesto sedenia doma a sledovania televízie, nie je zlým nápadom.

Kam cez dlhé zimné večery

Kam cez dlhé zimné večery

Tak teda, nápadov by bolo mnoho, možno až priveľa a počas učenia určite nestihneme všetko, ale vždy je lepšie mať viac, ako menej. Aspoň v tomto prípade to platí. Naozaj sedieť doma nečinne, ak sa nám práve nechce učiť alebo si chceme od učenia dať pauzu, môže byť skľučujúce, pretože sme uzavretí medzi štyrmi stenami. Ako trávite zimné večery vy? Podeľte sa s nami s nápadmi v komentároch.

Neprehliadnite