Úvod Motivácia a učenie Slovo NIČ naopak

Slovo NIČ naopak

15. januára 2019
Slovo NIČ naopak

Slovo NIČ naopak

Nič. Jedno z najčastejšie používaných slov. Čo robíš? Nič. Čo si sa učil? Nič. Odpoveď NIČ je univerzálnou. Naozaj, ak sa nad tým zamyslíme, slovo nič je dosť výrazné v našich životoch. Nie len verbálnou odpoveďou, no aj skutkami.

Slovo NIČ naopak

Slovo NIČ naopak

Prídeme domov, sadneme si na gauč a robíme: nič. Pozeráme televízor, odpočívame po dlhom dni. No ak sa takýchto chvíľ spojí viac, už začína narastať problém. Už sa naše nič stáva častejším, doslova našou záľubou. Vynechávame podstatné veci, ktoré by sme mali vykonávať, nechce sa nám a podobne. Takto to vyzerá, keď sa stávame lenivými.

No skúsme sa teraz zamyslieť a vytvoriť jednoduchú prešmyčku. Otočme slovo nič. Čo nám vzniklo? ČIN! A presne o to ide! Nemyslíme si, že je veľkou náhodou, aby dve takéto protikladné slová boli vlastne jedno, len obrátené naopak. Zaujímavé, však? Presne tak by to malo byť aj v našich životoch. Aby sme z toho nič, čo robíme, sme zrazu vytvorili nejaký čin. Niečo, čomu by sme sa začali venovať. Čo by nás napĺňalo. Môže to byť hocijaká aktivita, môže to byť činnosť, ktorá nás baví. Môže to byť zdvih z gauča a upratanie si izby, či učenie na skúšku o päť minút dlhšie. Hocičo. Ide o to, aby sme náš život nepremárňovali slovom nič, no obrátili ho o 180 stupňov a začali robiť činy. Aby sme mali plnohodnotný život, na ktorý budeme pyšní. Nestrácajme čas ničnerobením, ktoré nás len zbytočne ničí, pretože to nebude mať žiaden efekt. Nepomôže nám to v našom živote, naopak, ešte ho zhorší. Lenivosť je choroba. Je to niečo, ako droga. Ak raz začneme, nevieme prestať. No je na nás, či chceme, či nie. A ešte viac na nás je, či s tým prestaneme a začneme niečo robiť, či necháme tú lenivosť zvíťaziť a my ostaneme ako porazení.

Nik sa nestal nesmrteľným svojou lenivosťou výrok známeho amerického politika Benjamina Franklina hovorí pravdu. Naozaj, každý kto sa vzdal svojej lenivosti a začal niečo robiť, to dotiahol ďaleko. Samozrejme, to nemusí hneď znamenať, že sa máme stať politikmi, významnými vedcami, alebo niekým, koho meno si budeme pamätať všetci. Ide len o to, aby sme urobili niečo dobré pre seba. Aby sme boli pyšní sami na seba, aby sme boli spokojní so sebou. Že sme dokázali otočiť slovo NIČ naopak.

Neprehliadnite