Úvod Inšpirácie Novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatia

5. januára 2020
Novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatia

 

Je to tu opäť. Ako na Nový rok, tak po celý rok… Toto je asi prvá veta, ktorú počujeme od rodičov, keď prídeme po ťažkej silvestrovskej party domov. Ale nám sa toto nechce počúvať. Veď určite to nebude tak, že budeme piť každý deň. Potrebujeme predsa aj nejaký čas na regeneráciu. Ale o to tu nejde. Koľkí z nás si takto v to ráno povedia, že už nebudú nikdy piť? Môžeme to považovať za naše novoročné predsavzatie? Ktoré sú také typické, ktoré si povieme každý rok, ale nikdy ich nedodržíme?

Už nepijem. Tak toto je taká klasika hlavne pre chlapov. Alebo aspoň si odprisaháme, že budeme piť menej. Ruku na srdce, kto toto kedy dodržal? Celý rok to asi nikto nevydržal. Možno v januári sme sa ešte ako tak držali, lebo sme všetky peniaze minuli na darčeky a nebolo za čo piť, ale so začiatkom letného semestra opadlo aj naše predsavzatie. Ale veď nevadí, počkáme si na budúci rok a možno nám to už podarí.

Začínam chudnúť. Tak toto je prvá veta v Novom roku každej ženy, ktorá ju hneď zajedá chlebíčkom. Ale až zajtra. Veď prečo by sme to mali tak uponáhľať, rok je predsa veľmi dlhý. Takže od zajtra fitko, žiadne sladkosti, vstaneme skôr, pôjdeme si zabehať, pripravíme si raňajky z bieleho jogurtu a ovocia, po šiestej už nejeme… A tak ďalej pokračujú naše myšlienky k tomu, ako sa práve rozhodujeme meniť náš životný štýl. Motivačne nám začnú behať myšlienky na tie krásne šaty, ktoré sme videli vo výklade a už sa v nich vidíme, ako sa prechádzame po meste a okúzlime všetkých. Ale teraz realita? Na ďalší deň sa nám podarí vstať pred obedom. Prvé, čo nám napadne je, že na beh je už neskoro, že bude lepšie keď pôjdeme zajtra. Raňajky sa nám už robiť nechce, tak si dáme horalku, veď je to rýchly príjem energie. Večer si zájdeme s kamarátkami na pohárik a do Mc Donaldu, veď vôbec to nie sú prázdne kalórie a fast food. Toľko asi k nášmu chudnutiu.

Novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatia

A predsavzatie, ktoré si povie každý študent? Od letného semestra sa začíname poriadne učiť. To znamená, že už žiadne flákanie sa namiesto prednášky, učíme sa pravidelne, nie iba deň pred písomkou, lebo to nás úplne ničí. Budeme si svedomito písať poznámky, nespoliehať sa na spolužiakov a neotravovať ich, aby nám na prednáške dali čiarku a hneď potom sfotili poznámky. Už žiadne také. Od teraz sme ako noví študenti.

Dalo by sa povedať, že takto to vyzerá každý rok. Ale nie, samozrejme, že sú aj iné predsavzatia, ktoré si dáme a aj ich dodržíme, ale toto sú tie také chuťovky, ktoré sa opakujú každý rok a nikdy sa nesplnia. Ale tak dúfame, že tento rok sa to možno podarí a preto vám prajeme ešte veľa dobrého v Novom roku. Aké novoročné predsavzatie ste si dali Vy? Napíšte nám do komentárov, my Vám to o pár dní pripomenieme 🙂

Neprehliadnite