Úvod Inšpirácie Letné brigády

Letné brigády

9. júna 2019
Letné brigády

Letné brigády

Nastáva obdobie, ktoré máme všetci študenti tak radi. Leto. Čas oddychu, pokoja, priestor na večerné alkoholové zážitky bez vyčítania si, že by sme asi mali sedieť za knihami, spánku s čistým svedomím. Takzvané obdobie pokoja. Pokoj zbraniam. Avšak aj to má svoje nevýhody. V hlave nám začína vŕtať myšlienka, či by nebolo lepšie si nájsť brigádu pomocou ktorej by sme si zarobili aspoň nejaké peniaze. Čo je na tom pravdy?

Samozrejme, každý z nás by privítal prázdniny, kedy nebude musieť prstom pohnúť, len oddychovať. Buďme však úprimní a priznajme si, že peniaze na stromoch nerastú, tlačiť ich je blbý nápad. Keď si chceme udržať štandard, hor sa do práce. Že to nie je také jednoduché? Kdeže! Veď aj teraz, keď sa prechádzame po meste, môžeme si skoro na každom výklade obchodu všimnúť papier, ktorý oznamuje, že hľadajú brigádnikov, študentov na leto. Tak prečo nie? Veď peniaze sa vždy zídu, v lete na kúpaliská, počas školského roka na prilepšenie. Cez semester nie je tak veľa času na prácu, hoci sú študenti, ktorí sú schopní plnohodnotne študovať a pracovať.

Letné brigády

Letné brigády

Práve teraz je ideálne si hľadať nejakú brigádu, ktorá je podľa nášho gusta a máme perspektívu, že budeme mať aj počas semestra šancu privyrobiť si. Je dobré si nájsť hlavne dobre platenú (veď to by chcel každý), ale samozrejme aj takú, na ktorú nebudeme nadávať každú hodinu, čo sme tam. Aj roznášanie novín, či práca vykladača tovaru v obchodnom centre nemusí byť zlá. Nastaviť si motto „zničiť sa a zarobiť“ je základom. Takisto je výhodou aj to, že počas leta sa otvárajú napríklad kúpaliská, kde sa hľadajú plavčíci, či zmrzlinárne, ktoré sú na každom rohu. Prípadne nejaká výpomoc v kaviarni alebo obsluha na terase. Príležitostí je mnoho, je potrebné už len chcieť.

Ak sa nám nepáči ani jedna z týchto možností, tak treba spojiť aj príjemné s užitočným. Práca v zahraničí je takýmto ideálom. To znamená odísť na dva mesiace do zahraničia, ideál je, ak je to krajina s morom aby sme mali kde tráviť svoj voľný čas. V tejto oblasti sú trendmi hlavne práce typu zberača jahôd alebo iných plodín, či robenie animátora v nejakom hoteli. Tu je dobré si vyhľadať hlavne informácie o mzde, pretože niektoré krajiny, ako už isto vieme, sú oveľa lepšie platené, ako tá naša. Na čo si treba dávať obrovský pozor sú však firmy, ktoré zarábajú podvodom. Teda, ak si hľadáme brigádu cez nejakú firmu, je potrebné si o nej pozisťovať informácie, či naozaj existuje, ako dlho je už na trhu, či s ňou má niekto nejaké skúsenosti, pretože potom sa môžeme dostať do naozaj veľkých problémov.

Ak teda máme čas, skúšky zvládnuté, stačí si už len sadnúť napríklad za počítač a pohľadať si prácu, ktorá by sa nám páčila. Teda, ak máte nejaké nápady, alebo nejaké zaujímavé ponuky, ktoré môžu niekoho zaujať, neváhajte a napíšte nám to.

Neprehliadnite