Úvod Štúdium Dostali sme FX, no a čo?

Dostali sme FX, no a čo?

3. mája 2020
Dostali sme FX, no a čo?

Dostali sme FX, no a čo?

Tak, ako sa hovorí, že správny žiak musí dostať aspoň raz päťku, takisto platí, že každý študent musí dostať FX. Síce sa nedá veľmi porovnávať päťka na strednej, ktorú sme si opravovali celý polrok a FX, na opravu ktorého máme občas „až“ nekonečných 24 hodín. Čo s tým? Máme skloniť hlavu a trápiť sa nad tým?

To rozhodne nie. Veď no a čo? Každý z nás má svoje obdobie, svoj deň blbec, keď sa to jednoducho nepodarí. Možno sme sa pripravovali viac na iný, pre nás dôležitý či obľúbenejší predmet, tak sme inému nevenovali dostatok pozornosti. Alebo nás daný predmet absolútne nebaví a škola nám ho šupla len do počtu kreditov. Prípadne sme na skúške dostali okno alebo sa profesor rozhodol, že nám nijako nepomôže a nezľutuje sa nad nami. To však  neznamená, že sa nad tým teraz máme trápiť dni, či týždeň. Na výške je zopár highlightov a jedným z nich sú opraváky. Opravné termíny. Keby tu neboli, tak je náš strach pochopiteľný. Ale sú tu len a len pre nás. Tak prečo stresovať, že sa nám to už nepodarí a že to neopravíme, keď máme ešte dva pokusy? A možno dekanský? Práveže by to malo byť naopak! Malo by nás to nakopnúť k tomu, aby sme sa nabudúce lepšie pripravili. Aby sme sa zobudili a povedali si, že tentokrát to dáme. Tentokrát si urobíme plán a budeme ho dodržiavať. Každý deň budeme dodržovať to, aby sme sa na tu skúšku aspoň trošku pripravili, teda, aby sme si každý deň aspoň niečo pozreli. Výhodou je, že už vieme, čo nás čaká. Pretože ak to bola skúška s profesorom, ktorého máme len prvý semester, nevedeli sme, čo od neho očakávať, no vďaka tomu, že sme sa dostali na prvý termín, už vieme, ako to bude prebiehať nabudúce. Preto je naozaj lepšie sa tam niekedy dotrepať a zistiť, čo nás bude nabudúce čakať, než neprísť vôbec a dozvedieť sa od spolužiakov iba informácie, ktoré, samozrejme, môžu byť niekedy skreslené, pretože každý má iný názor na rovnakú vec.

Dostali sme FX, no a čo?

Dostali sme FX, no a čo?

Je potrebné si uvedomiť, že strach tu nie je na mieste. Mali by sme z toho nazbierať energiu, poučiť sa a bojovať ďalej, kým môžeme. V našom prípade to znamená opäť sa zaboriť do kníh, ktorých síce už máme vyše hlavy a je nám zle pri pohľade na nich, ale uvedomujeme si, že ak to chceme mať z krku, tak potrebujeme obetovať pár voľných chvíľ s kamarátmi a zavrieť sa do izby s nepriateľmi. Nejaké FX nás predsa nezničí, no nie?

Máte nejakú špecialitku alebo kuriozitu zo skúšky FX? Píšte do komentárov a zlepšite deň niekomu, čo možno dnes dostal FX 🙂

 

Neprehliadnite