Úvod Inšpirácie Sme talentovaní

Sme talentovaní

4. júna 2020
Sme talentovaní

Sme talentovaní

Koľkí z nás sú tu takí, ktorí povedia, že vôbec nemajú talent? Našlo by sa nás tu veľa. Ale čo to vlastne znamená? Označujeme sa za netalentovaných, lebo nevieme pekne kresliť? Lebo neskladáme básne alebo nevieme spievať? Talent nemá hranice. To určite. Jediné, čo hranice má, je naše myslenie. Teda to, čo je vo vnútri, aby sme boli presnejší. Možno si doteraz ani nechceme priznať, že v nás je nejaký skrytý talent, lebo sme sa tak označili. Ale je to naozaj tak?

Je pravdou, že v každom z nás je nejaký skrytý talent. V niektorých z nás je možno až tak hlboko, že ho nevieme nájsť, no určite sa tam niekde skrýva. Vieme prečo? Je to jednoduché. Talent nie je nijako špecificky určený. Nikto nám nikdy presne nepovedal, čo to obsahuje, mať talent. Preto je v nás. Lebo my môžeme mať talent na fotenie. Na vyrábanie vecí. V tomto storočí už aj na upravovanie fotiek, ale robenie videí. Na tvorbu textov, tzv. copywriting. Možností je nekonečno. Stačí, ak len nájdeme tú správnu. Tú, ktorá sa k nám hodí najlepšie. Teda nájdeme niečo, čo nás bude baviť. Možno viac, ako to, čo práve robíme alebo nerobíme. Nájdeme niečo, v čom máme talent a vieme ho rozvíjať.

Sme talentovaní

Sme talentovaní

Je to jednoduché. Celá tá krása toho je len v tom, aby sme si našli to naše. Niečo, v čom naozaj budeme vynikať a budeme vedieť, že to má aj svoje vyhliadky do budúcna. Môže to byť niečo, čo vznikne ako naše hobby, ale časom sa z toho stane aj profesia. Môže to súvisieť s odborom, ktorý študujeme na vysokej škole alebo to môže byť niečo úplne iné. To však neznamená, že by nám to malo zabraňovať v štúdiu. Bude to iba niečo, čo budeme robiť popri. Niečo, ako náš relax. Ale zároveň aj rozvíjanie našej kreativity, ktorá je tiež veľmi dôležitou súčasťou nášho mozgu. Odborne sa tomu hovorí flow. Pomáha nám takto aj pri učení. Budeme teda efektívnejší a zrazu si uvedomíme, že to, čo sme sa niekedy museli učiť pol dňa, nám zrazu zaberá iba pár hodín. Má to jednoducho výhody vo všetkom. Takisto aj pri praktickom zmýšľaní, ktoré využívame denne a ani si to neuvedomujeme. Zrazu však len prídeme na to, že vieme niektoré situácie vyriešiť oveľa jednoduchšie, ako sme to robili kedysi. V tom je to čaro talentu. Teda čaro rozvíjania talentu.

Je už len na nás, či sa rozhodneme nejako vyhľadať náš talent alebo budeme radšej sedieť celé dni len na posteli a sledovať Netflix. Máme čas si rozvíjať naše mozgové bunky, našu kreativitu, tak prečo to nevyužiť?

Ak máte niečo, čo vás baví a v čom ste sa úplne našli, neváhajte a zašlite nám vaše talenty do komentárov. Pridajte nám prípadne link, aby ste sa pochválili a zároveň aj trošku spropagovali.

 

Neprehliadnite