Úvod Inšpirácie O čom je sviatok svätého Valentína?

O čom je sviatok svätého Valentína?

11. februára 2020
O čom je sviatok svätého Valentína?

O čom je sviatok svätého Valentína?

Opäť nastal ten čas, ktorý polovička sveta nenávidí a druhá miluje. 14.2 nastane strašidelný čas, keď polovica ľudí sa radšej uzavrie doma na celý deň a sledujú romantické seriály pri fľaške vína a kope zmrzliny, alebo je tu tá druhá časť, ktorá si vyrazí do ulíc so svojím milovaným a svoju lásku zdieľajú na všetkých sociálnych sieťach, ktoré sú k dispozícii. Ale o čom by tento „deň zamilovaných“ mal vlastne byť?

Veľmi často sa hovorí, že v jednoduchosti je krása a to by malo platiť aj v tento deň roku. Je pravdou, že niektorí ľudia v našom okolí sa až príliš často musia chváliť tým, že si našli v živote niekoho, s kým sú šťastní, ale pre nás ostatných, ktorí to šťastie ešte len hľadáme, to môže byť príliš deptajúce. Tak v čom spočíva myšlienka tohto dňa? Čaro spočíva v tej jednoduchosti. Tento deň je tu hlavne preto, aby sme si pripomenuli, aké sú tie naše polovičky dôležité. Aby sme sa na jeden deň vytrhli z tej životnej rutiny, ktorú prežívame stále dookola a strávili deň spolu. Je to skôr o tom, aby sme sa zamysleli a spomenuli si, ako tu jeden pre druhého stále stojíme, pomáhame si, ale vďaka ruchu v našich životoch nemáme toľko času, aby sme si to každý deň dávali najavo. Preto je tu sviatok svätého Valentína. Áno, je to sviatok všetkých zamilovaných a niektorí až príliš pociťujú potrebu vymyslieť niečo špeciálne, teda romantickú večeru, drahé šperky, kvety, dezerty.. ale naozaj možno len stačí to, že budeme spolu a robiť niečo, čo naozaj máme radi. Možno to, že si navaríme spolu a zabavíme sa pri tom oveľa viac, než keby sme mali v reštaurácii čakať na jedlo. Pôjdeme spolu na nákup, takisto to vie byť oveľa väčšia zábava, než hľadať jeden pre druhého darček a strachovať sa, či sa mu bude páčiť. Nie, o tomto by Valentín nemal byť. Skúsme robiť niečo naozaj spolu, to čo náš vzťah charakterizuje a symbolizuje. Áno, samozrejme, ak to je to, že radi chodíme niekde do mesta, tak prečo nie tá večera? To neznamená, že teraz má byť zakázaná. Ak nám chutí hamburger, bude to burger večera. Ak radi plávame, vyrazíme si spolu na plaváreň a do sauny. Skôr ide o to, aby sme si medzi sebou neporovnávali materiálne veci a chválili sa pred ostatnými, čo sme dostali, ale o to, aby sme tento deň strávili spolu so svojou milovanou polovičkou a celý čas sa tešili z jej prítomnosti, ktorá je pre nás podstatná a tešíme sa z nej.

O čom je sviatok svätého Valentína?

O čom je sviatok svätého Valentína?

Valentín je len raz v roku, ale to neznamená, že by sme svojej milovanej alebo milovanému mali venovať iba tento jeden deň a ostatné na neho úplne zvysoka kašľať. Skúsme sa na neho pozerať každý deň s rovnakými očami avšak v tento deň mu pripomenúť, aký je pre nás dôležitý. Plus nezabúdajme na to, že možno nejakého Valentína máme v priateľoch a teda zablahoželať mu všetko najlepšie k meninám. Skúsme stráviť tento deň aj tým, že nebudeme postovať na sociálne siete demonštratívne prejavy lásky.

Neprehliadnite