Úvod Kultúra Prečo ženy klamú?

Prečo ženy klamú?

30. augusta 2020
Prečo ženy klamú?

Prečo ženy klamú?

Tento názov je možno trošku kontroverzný a mnohí z nás si pomyslia, že znamená niečo iné, než má. Nie je to myslené doslova tak, ako je to napísané. Skrýva sa pod tým niečo iné. Ide hlavne o to, prečo si o ženách iní myslia, že klamú. Možno ani neklamú slovami, ale svojim výzorom, správaním a inými vecami. Často krát sa nám totižto stalo, že sme sa pozreli na nejaké dievča, najprv sme si vytvorili o nej názor a až tak sme sa s ňou zoznámili.

Ženy v dnešnej dobe majú jednu veľkú nevýhodu. Sú až príliš častou témou spoločnosti. Či ženy riešia ženy, alebo muži riešia ženy, vždy ich riešime. Ako sa teda máme cítiť? Neustále sme centrom pozornosti. To v nás vzbudzuje pocit, že máme nejakú povinnosť vyzerať vždy dobre. Preto tie hodiny strávené pred zrkadlom. Vyberáme si, čo si oblečieme, prezliekame sa, skúšame celý šatník, maľujeme sa. Po hodinách príprav, keď sme spokojné, ako vyzeráme, sa vyberieme do ulíc. Zrazu iba počujeme ohováračky, ako vyzeráme, že nám to vôbec nepristane. Zúfalstvo. To je jediné, čo pociťujeme.

Ďalšou vecou, ktorú považujeme za veľmi podstatnú, je prvý dojem. Neustále sa obávame, že pokiaľ sa nám nepodarí urobiť prvý dojem pozitívnym, budeme potom odstrkované alebo rovno odsúdené. Preto sa možno stane, že niekedy zapôsobíme na ľudí úplne ináč, buď dobre, alebo zle, ale keď nás viac spoznajú, priznajú sa nám, že si mysleli, že sme úplne iné. Aj preto sa často cítime pod tlakom. Neustále máme pocit, že sa potrebujeme ukázať v najlepšom svetle. Aj keď možno nemáme náladu si obliecť šaty, tak si ich dáme, pretože chceme vyzerať dobre. Aj keď nemáme dobrý deň a vôbec nemáme chuť sa usmievať, usmievame sa, pretože potrebujeme urobiť dobrý dojem. Aj tak sa stane, že to ľudia nevedia oceniť, ohovárajú nás, možno sa z nás aj smejú.

Prečo ženy klamú?

Prečo ženy klamú?

Ženy neklamú. Máme to len ťažké. Sme neustále utláčané spoločnosťou, pretože od nás očakáva veľa. Nemáme veľmi na výber. Musíme byť dokonalé. Ukázať sa vždy v tom najlepšom svetle. Zapôsobiť.Byť najlepšími matkami, priateľkami, manželkami, študentkami, zamestnankyňami. Očakáva sa od nás obrovské množstvo vecí. Tak to už máme. Preto je potrebné si uvedomiť, že my neklameme. Snažíme sa byť len perfektné. Neklame ani naše oblečenie, ani náš makeup, ani naša povaha. Bojíme sa len ukázať pred svetom také, aké sme. Pretože keby sme to urobili, možno by nás rovno odpísali. Vo svete, kde veľmi dlho vládli muži to naozaj máme ťažké.

Aby sme ženy povzbudili, napíšte nám do komentárov, čo na ženách považujete za najkrajšie, za najlepšie. My na ženách oceňujeme ich schopnosť robiť 10 vecí naraz a každú výborne 🙂

Neprehliadnite