Úvod Kultúra Logické hádanky

Logické hádanky

28. júla 2019
Logické hádanky

Logické hádanky

Síce leto je v plnom prúde a naše mozgové závity už nepracujú tak, ako sa im to darilo počas školského roka, pripravili sme si ďalšiu sériu logických hádaniek, aby sme trochu potrápili naše hlavičky a nezabudli rozmýšľať už úplne.

Koľko dostal za dom?

Istý chudobný človek chcel predať svoj domček. Prihlásilo sa viac kupcov a každý chcel vedieť, koľko eur zaň pýta. Povedal im: „Neviem dobre počítať, preto mi zaplaťte takto: Na každý schod v mojom dome položte peniaze, a to tak, že na prvý schod dáte jedno euro, na druhý dve, na tretí štyri, na štvrtý osem, na piaty šestnásť…atď., teda na každý nasledujúci schod dvakrát toľko ako na predošlý. Koľko peňazí mi takto položíte na schody, s toľkými sa uspokojím.“

Otázka: Koľko eur dostal majiteľ, keď dom mal sedemnásť schodov?
Odpoveď: Majiteľ dostal za dom 131 071 eur.

Logické hádanky

Logické hádanky

Slimák a stena

Slimák sa chce vyškriabať na stenu, vysokú dva metre. Je to ťažká, preťažká úloha, veď lezie pomaličky, ba občas sa i zošmykne. Cez deň vylezie len jeden meter a cez noc, kým spí, skĺzne vždy o pol metra späť.

Otázka: Koľko dní mu potrvá táto namáhavá cesta?
Odpoveď: Na tretí deň večer bude slimák na múre, odkiaľ sa už určite nezošmykne.

Vodáci

Do vodáckeho oddielu chodí 90 detí. Najmenej je štvrtákov, dvakrát toľko je piatakov a trikrát toľko je šiestakov.

Otázka: Koľko je ktorých?
Odpoveď: Štvrtákov je v oddiele 15, piatakov je 30 a šiestakov je 45.

Koľko rokov má starenka

Prisadol si poštár k starenke, ktorá sedela pod domom a hovorí: „Prezraďte mi, už ste oslavovali deväťdesiate narodeniny?“ Starká odpovedá: „Keď budem žiť ešte štvrtinu toho, koľko som žila, vtedy budem mať deväťdesiat rokov!“

Otázka: Koľko rokov má?
Odpoveď: Starenka má 72 rokov.

Ktorá hádanka Vás najviac potrápila? My sme sa poriadne zapotili pri rátaní starenkiných rokov, dokonca aj pri slimákovi sme riadne zaváhali 😊 A Vy? Podeľte sa s nami v komentároch.

Neprehliadnite