Úvod Inšpirácie Čo všetko nás dokáže ráno vytočiť?

Čo všetko nás dokáže ráno vytočiť?

3. marca 2020
Čo všetko nás dokáže ráno vytočiť?

Čo všetko nás dokáže ráno vytočiť?

6:30 a my vieme, že musíme vstávať. Opäť. Kto vymyslel takú somarinu, aby mali študenti v pondelok ráno prednášku o 8:00? To čakajú, že niekto bude chodiť? Ale musíme, ináč neprejdeme. Paráda. Zasa začína to monotónne ráno. Výborne. Zvuk kávovaru, rozhovor rodičov alebo spolubývajúcich. Kto má zasa toto počúvať?! Každé ráno nás niečo vytočí. Čo to vie byť?

Veľa otázok

Niekedy je naozaj veľmi nepochopiteľné, ak má niekto potrebu ráno konverzovať. Už vidíme ten pohľad, ako sa k nám blíži a padne prvá veta: „dobré ráno, ako sme sa vyspali?“ Je 6:30, tak ako sme sa asi mohli vyspať? Určite nie do ružova. A zrazu začnú nasledovať ďalšie otázky. Sú ako zbraň. Čo dnes máme v pláne, koľko máme hodín, čaká nás dnes zápočet, čo budeme jesť, čo si obliekame… tých otázok je asi milión a blížia sa neskutočnou rýchlosťou a my nestíhame odpovedať, pretože náš mozog je v rannom móde a tým pádom nestíha spracovávať tak rýchlo, ako to druhá strana očakáva.

Dopravné zápchy

Toto je niečo, čo dokáže zdvihnúť tlak každému, kto sa ráno potrebuje presunúť z bodu A do bodu B na hocijakom dopravnom prostriedku. Už len to, ako cítime, že náš autobus zastavuje na mieste, kde nie je žiadna križovatka alebo zastávka, nám poriadne zdvihne tlak. Vieme teda, že nás čaká nekonečne dlhé státie v autobuse plnom ľudí, kde sa tlačíme jeden na druhého a v hlave len prepočítavame, či stihneme na prvú prednášku alebo to rovno vzdávame a odparkujeme sa do najbližšej kaviarne.

Čo všetko nás dokáže ráno vytočiť?

Čo všetko nás dokáže ráno vytočiť?

Zistenie, že sme si niečo zabudli

Mobil, kľúče, peňaženku máme, môžeme ísť. Vysmiati, aspoň s kúskom dobrej nálady prídeme na zastávku a zistíme, že nemáme… slúchadlá. Celý deň je zrazu pokazený. Máme chuť sa otočiť na päte a odísť domov, ale uvedomujeme si niekde v hĺbke duše, že sa do tej školy musíme dostať. A tak prežívame celý deň v tichu, bez slúchadiel, bez hudby a dvojnásobne sa tešíme na to, ako prídeme domov.

Je obzvlášť zaujímavé, že je asi dvakrát viac podnetov na vytočenie ráno, než napríklad keď ideme domov, alebo si niekde sadnúť. Ak si uvedomíme až na ceste domov, že nemáme slúchadlá, je nám to úplne jedno, pretože vieme, že v takomto čase dopravná zápcha nebude a tým pádom budeme doma skoro.

Neprehliadnite