Úvod Inšpirácie Alkoholické hry

Alkoholické hry

17. marca 2019
Alkoholické hry

Alkoholické hry

Je čas na party? Juhúúú, samozrejme. Po polnoci sa môže na párty pridať nuda. To znamená, že polovica ľudí už odišla spať, ďalšia sa zašila niekam preč a ostali iba tí najtriezvejší. Čo s takým časom? Okrem moderného využívania herných konzol, ako je x-box, playstation, a s nimi spojené hry ako Fifa, NHL, sa vraciame k tradičným „alko hrám“. Aké to teda sú?

Fľašu poznáme snáď všetci. Už len zo sledovania televízie nám môže byť táto hra známa. O čo teda ide? Všetci si posadáme do kruhu a zoženieme si nejakú fľašu (respektíve si vyberieme jednu z tej veľkej kopy, čo je pri smetnom koši). Je na nás, aké pravidlá si určíme. Väčšinou to je o tom, na koho fľaša ukáže, tomu musia ostatní vymyslieť nejakú úlohu, ktorú musí urobiť. Čím väčšia somarina, tým je väčšia sranda. Ak sa náhodou dotyčný vzdá nejakej úlohy, je potrebné mu vymyslieť nejaký trest.

Beer pong? Asi najviac známa alkoholická hra, ktorá sa preslávila hlavne v Amerike. Funguje na princípe stolného tenisu. Na ping-pongový stôl sa položia poháre do tvaru pyramídy, rovnako, ako pri biliarde. Do pohárov sa nalejú rôzne druhy alkoholu, od piva, cez vodku a svetlou výnimkou môže byť do pár pohárov naliať vodu. Ľudia sa potom rozdelia na dva tímy a na spôsob stolného tenisu hádžu ping pongové loptičky do protihráčových pohárov. Ak trafia, súper je povinný vypiť celý obsah poháru, v ktorom je loptička, na ex. Takto hra pokračuje, kým sa neminú všetky poháre. Ak sa nám zdá, že by to šlo nejako rýchlo, dolievať takisto nie je zakázané.

Ak nemáme chuť na hru plnú alkoholu, activity sú vždy po ruke. Na každej party sa nájde niekto, kto sľúbi, že túto hru donesie a tak aj spraví. Rozdelíme sa do tímov a už je na nás, aký spôsob hry si vyberieme. Naozaj je vtipné sledovať opitých ľudí, ako sa snažia niečo nakresliť, znázorniť pomocou pantomímy, či vysvetliť nejaké slovo. Čas beží, takže treba byť rýchlym a šikovným.

Alkoholické hry

Alkoholické hry

Ak sa náhodou stane, že activity ostanú doma, twister by mal byť skvelým náhradníkom. Postaviť sa na hraciu plochu a ide sa. Toho najtriezvejšieho je dobré zvoliť za hlavného rozhodcu, teda zároveň aj toho, kto bude otáčať inštrukcie. Už len sledovať, ako sa hŕba opitých tiel snaží udržať stabilnú polohu, aby vyhrali.

Nemáme activity, ani twister? A čo tak človeče. Myslíme si, že ak by sa ani to doma nenašlo, najnovšie sa dá zahrať online aj na messengeri, takže problém je vyriešený. Aby sme to trošku ozvláštnili, je dobré sa pred začiatkom hry dohodnúť napríklad na akom políčku sa bude piť, alebo prečo by sme mali piť, teda ak niekto niekoho vyhodí, alebo, ak sa niekto dostane do domčeka. S našimi pravidlami táto hra môže byť oveľa oveľa zaujímavejšia.

Neprehliadnite