Úvod Kultúra Alkohol v 30tke

Alkohol v 30tke

7. mája 2019
Alkohol v 30tke

Alkohol v 30tke

Vraví sa, že biologické hodiny tikajú stále. Kto by však povedal, že to je skutočne pravdou?  Pred chvíľou sme oslavovali dvadsiatku. Zrazu to sú len hmlisté spomienky na chatu, ktorá trvala celý víkend, spomienky na veľké množstvo alkoholu, respektíve nulové spomienky, skôr iba záblesky, či útržky z tohto víkendu. Zrazu sme si však uvedomili, že každé ďalšie narodeniny sme si už nechceli priznať vek. Zrazu nemôžeme rozdýchať, že nám pomaly ťahá na 30tku. A čo je ešte horšie? Uvedomujeme si, že si to uvedomuje aj naša pečeň a už nestíha tak, ako niekedy. Aké to teda bolo, keď sme pili mladší?

Miešanie. Toto slovo už radšej vynechávame zo slovníka, pretože nám príde zle. Kedysi sme boli schopní dať si pár poldecákov vodky, za tým rum a ešte to zapiť nejakým vínom. Teraz? Táto predstava je absolútne nereálna. Náš večer sa nesie v znamení motta: s čím začneš, s tým aj skonči. Teda žiadne miešanie tvrdého, farebného, ani ničoho, čo by sme ľutovali.

Brzda. Niekedy náš nákup v Tescu bol jedna fľaša vodky, a keďže nám zvýšilo málo drobných na brzdu, či sme chceli, alebo nie, museli sme si kúpiť tú najlacnejšiu kolu, ktorá bola v ponuke. Žeby nám to robilo nejaký problém? To ani náhodou. Úplne bez problémov sme prežili večer a ešte nám ani nič nebolo. Teraz? Správny pomer alkoholu a čistej vody je vždy správne riešenie, ktorého sa musíme pridržiavať po celý večer, ináč to môže dopadnúť všelijako.

Alkohol v 30tke

Alkohol v 30tke

Výber alkoholu. Kedysi to bolo veľmi jednoduché. Nešlo o to, čo sa bude piť, hlavne nech je to lacné a má to čo najviac percent. Teraz? Alkohol musí byť pomaly starší než my, nie veľmi silný. Na cene nám už zrazu nezáleží a sme ochotní si priplatiť aj viac, hlavne nech to je kvalitné. Veď čo, aj tak to asi budeme popíjať celý večer, takže nám to už je jedno.

Miesto. V tomto veku nehrozí, že by sme si išli vypiť niekde vonku alebo do veľmi hlučného prefajčeného baru. Teraz je ideálnym miestom tichý podnik, s príjemnou hudbou, kde nechodí veľa ľudí, nefajčí sa, sa pohodlne sedí, vyzerá tam luxusne. Fuuu, zrazu je tých podmienok na vyberanie nejako veľa. Nezdá sa?

Opica. Tá je asi najväčšou motiváciou prečo nepiť. To, že nás hlava niekedy začala bolieť na ďalšie ráno, keď sme si uvedomili, že sme vypili ten najlacnejší alkohol a miešali ho s rôznymi inými vecami a teraz, keď si uvedomíme, že sme boli iba na tri pivá a hlava nás bolí rovnako, nás trošku odrádza od toho, aby sme si to niekedy ešte zopakovali.

A naše obľúbené heslo je: kto nepije s nami, pije proti nám! 😃

Neprehliadnite