Úvod Inšpirácie Ako sa pripraviť na silvestrovskú party

Ako sa pripraviť na silvestrovskú party

30. decembra 2019
Ako sa pripraviť na silvestrovskú party

Ako sa pripraviť na silvestrovskú party

Pomaly sa nám to blíííži. Silvestrovská zábava, chata. Skrátka nejaká párty na Silvestra je základom osláv Nového roku. Ale samozrejme, že je dôležité, aby sme sa na túto party nejako pripravili. Nehovoriac o množstve energie, ktorá nám bude potrebná. Ale čo iné by sme si mali zobrať so sebou?

Alkohol? Žeby? Ak to dáme na „večného šoféra“, táto položka je pre nás úplne nepodstatná. Ale ak máme po Vianociach smäd ako ťava, je potrebné, aby sme si zobrali so sebou množstvo, ktoré zvládneme stráviť. Nie vyvrátiť. Stráviť. Ak je niekto, kto toho veľa neznesie, tak možno nejaké vínko úplne postačí, ale ak chceme trošku pritvrdiť, tak aj fľaša niečoho silnejšieho je asi tak akurát. Mamkin domáci vaječný likér asi nebude tým správnym riešením.

Jedlo. Veď na prázdny žalúdok sa piť ani nemôže. To ako by sme ráno vyzerali? Takže šup šup do kuchyne alebo na nákup a pripraviť niečo dobré. Najlepším nápadom je dohodnúť sa v partii, čo sa bude variť a rozdeliť si suroviny. Napríklad jeden sa môže postarať o sladké, ďalší o slané, tretí niečo upiecť, štvrtý urobí chlebíčky a takto je to najvýhodnejšie, pretože máme na starosti iba jednu vec, ale na stole bude z každého niečo.

Reproduktor. Možno len taká drobnosť alebo úplne nepodstatná vec, keďže mnoho chát už má svoje vybavenie rovno na chate, ale tak nikdy nevieme. Ak teda máme doma prenosný bluetooth reprák, tak prečo ho nezobrať? Dobrá hudba je takisto základom kvalitnej party.

Ako sa pripraviť na silvestrovskú party

Ako sa pripraviť na silvestrovskú party

Oblečenie. Veľmi podstatné, ale často sa na neho zabudne. Je dobré, ak si okrem vecí, ktoré potrebujeme na ďalší deň, zoberieme so sebou veci ako papuče, pretože tie sa vždy zídu a deku, ktorá nás tak isto zahreje, keď na chate bude zima. Ďalej nejaké pohodlné oblečenie, o ktorom vieme, že v ňom zvládneme stráviť celý deň, mikinu, bundu, ale to je hádam jasné, keďže ideme na chatu, ktorá sa koná v decembri, teda v zime.

Kozmetiku. Nemyslíme teraz celú kozmetickú výbavu každého dievčaťa, ale narážame na veci, ako zubná pasta a kefka, kefa na vlasy, nejaký deodorant, voňavku. Je ťažké totižto povedať, ako sa budeme cítiť ráno a ako budeme vyzerať, a preto si doprajeme len krátku hygienickú prestávku a budeme sa cítiť opäť svieži, ako keby sme len teraz prišli.

Tak a už sme pripravení? My dúfame, že áno. Možno je už aj na čase sa začať baliť a pripravovať si zásoby alkoholu a jedla. Á, samozrejme, zabudli sme na veci, ako dobrá nálada a pyrotechnika. Tá je takisto súčasťou silvestrovskej zábavy. Je však potrebné si dávať pozor, hlavne ak sa nájde niekto, kto už má trošku viac vypité, aby sa príliš nepodieľal na príprave. Radšej nech sa chopí toho „večný šofér“.

Neprehliadnite