Úvod Štúdium 3 najznámejšie typy učiteľov

3 najznámejšie typy učiteľov

9. októbra 2019
3 najznámejšie typy učiteľov

3 najznámejšie typy učiteľov

Zimný semester už v očakávaní klope na dvere a na nás sa neskrývane tešia profesori. Hurá! Tak ukážme aj my, že sa tiež na profesorov tešíme. Každý z nich je svojský, špeciálny. V tomto článku vám priblížime tri typy učiteľov, s ktorými sa na školách môžete najčastejšie stretnúť.

1. Zvonilo pre mňa, nie pre vás

Tak toto je historická hláška už hádam od základnej školy. Profil tohto učiteľa je veľmi jednoduchý. Má potrebu si dokázať, že on je pánom hodiny a zvonček či hodiny pre neho nie sú dostatočným znakom na ukončenie hodiny. Nám potom ostáva minútová prestávka, prázdne bruchá a plný močový mechúr.

2. Ako sa máte, pani učiteľka?

Čarovná vetička, ktorá dokáže spasiť asi celú hodinu, keď sa má písať písomka. Ak narazíme na takúto učiteľku, máme vyhraté. Stačí, ak po jej vete, že si máme vybrať papiere sa jej opýtame, ako sa má a to je koncová veta, pri ktorej vieme, že sa už žiadna písomka písať nebude. Začne totižto rozprávať každučký jeden detail jej dvojdňového víkendu, ktorý nás už prestáva baviť, ale snažíme sa tváriť, že počúvame, pretože sa jednoznačne snažíme vyhnúť písomke. Keď po 45-tich minútach odzvoní, uvedomí si, že prekecala celú hodinu a povie, že písomku si napíšeme na budúcu hodinu. My však vieme, ako to dopadne… 🙂

3 najznámejšie typy učiteľov

3 najznámejšie typy učiteľov

3. Robte si, čo chcete

Tak takýto učiteľ môže byť aj dobrý, aj zlý. Buď je to ten dobrý, čo znamená, že príde na hodinu, povie, že si máme pozrieť takú a takú látku a zvyšok času si môžeme robiť čo len chceme. Sem tam možno položí nejakú kontrolnú otázku, aby si overil, či aj robíme to, čo povie. Druhá, tá zlá strana, je, keď takisto povie, že si máme robiť, čo chceme, ale na ďalšiu hodinu nám pripraví takú písomku, že začneme rozmýšľať, či sme na správnej škole, v správnom ročníku a prečo nám pripravil otázky, na tému, ktorú sme ešte ani nevideli.

Samozrejme, že tých typov učiteľov je oveľa oveľa viac. Podeľte sa s nami v komentároch, ktorý typ je pre vás ten „naj“ či už z dobrej alebo zlej stránky. Inšpirujte nás a nájdite sa v našom ďalšom článku 🙂 5 typov spolužiakov, ktorých má každý v triede

 

Neprehliadnite