Úvod Kultúra Si bohatý alebo chudobný?

Si bohatý alebo chudobný?

2. mája 2019
Si bohatý alebo chudobný?

Si bohatý alebo chudobný?

Nespočetne veľakrát za deň sa zamýšľame nad tým, či máme dosť peňazí, aby sme si mohli kúpiť toto, aby sme kúpili našim blízkym darček a či nám ostane dosť peňazí aj na nákup domov. Niekedy nás však to neustále premýšľanie o financiách dostáva do depresie. Ani si to neuvedomujeme, no koľkokrát denne sa pristihneme, že nás niečo trápi a nevieme čo? Nakoniec však prídeme na to, že to je náš nedostatok financií. Sme však naozaj chudobní?

Skúsme sa pozrieť na náš život bez peňazí. Na chvíľu sa zatvárme, že žiadne nemáme. Tvárme sa, že žiadne peniaze neexistujú. Čo máme teraz? Máme rodinu. To najdôležitejšie zo všetkého. Máme svoju rodinu, ktorá je vždy pri nás, podporuje nás, vypočuje si, ak nás niečo trápi. Zažívame s ňou prekrásne chvíle, na ktoré si potom pri rodinných oslavách spomíname a smejeme sa pokope. Sú pri nás dennodenne, 24 hodín v týždni a aj keď sa rozhodneme vykonať niečo, čo sa možno nikomu nepáči, nebudú nás odsudzovať. Milujeme ich a oni milujú nás. A rodinu sme si nekúpili, nezaplatili sme si za ňu. Ešte stále sa cítime chudobní?

Ďalšia vec, ktorá nám napadne a nemuseli sme si ju zaplatiť, alebo za ňu nemusíme platiť? Naše zdravie. Áno, sú výnimky, sú okolnosti, ktorým sa nevyhneme, no ak sa nič také neudeje, zdravie je naše a my si ho máme chrániť. Dostali sme ho „zadarmo“, tak je potrebné túto službu využiť a starať sa o ňu. Pretože naozaj je to tak, že niektorí si už vybrať nemôžu. Osud im vybral inú cestu, no ak je naše zdravie v poriadku, tešme sa z toho a vážme si ho. Máme iba jedno.

Si bohatý alebo chudobný?

Si bohatý alebo chudobný?

Čo láska? Aj táto je darom, ktorý je veľmi vzácny. Máme totižto možnosť vybrať si niekoho po našom boku a byť s ním do konca nášho života. Je to dar, s ktorým môžeme naložiť ako my chceme. Treba si ho však vážiť. Môžeme mať pri sebe človeka, ktorý nás vie rozosmiať, s ktorým stráviť každú voľnú minútu nášho času je radosť, osobu, pri ktorej sa cítime výnimočným. Ani za toto od nás nikto nikdy nepýtal žiadne peniaze. Dostali sme lásku zdarma a jediným našim poslaním je ju udržiavať pri živote a šíriť ďalej. Je na každom z nás, ako sa rozhodne, či ju bude šíriť ďalej, alebo si ju nechá len pre seba, ale ak ju niekomu ukážeme a on nám ju opätuje naspäť, stojí to za to. Budeme sa cítiť šťastne a vtedy sa opýtame: čo sme za to zaplatili?

Ešte stále sa cítime chudobní? Už nemáme prečo. Sú veci, ktoré nám boli dané bez toho, aby sme si museli za nich zaplatiť a sú oveľa vzácnejšie, ako tie, ktoré máme aj s bločkami a zárukou. Vážme si ich a chráňme, pretože sú tu pre nás iba jediný raz a keď ich stratíme, už ich nevrátime späť. Takže, ešte stále sa cítime chudobní?

Neprehliadnite