Úvod Inšpirácie Recepty na vianočné nápoje

Recepty na vianočné nápoje

29. decembra 2019
Recepty na vianočné nápoje

Recepty na vianočné nápoje

Aké by to boli Vianoce bez toho, aby sme sa v zime a romantickom snežení nešli poprechádzať po trhoch? Samozrejme, že k tomu by sme si dali nejakú fajnú klobásku, trdelník, a aby nám bolo teplo, tak aj nejaké „hriatô“. Hm… utierame klávesnicu, už  teraz sa nám zbiehajú slinky. Ale príde aj čas, keď je vonku chumelica, nám je úplná zima, nemáme chuť ani vyjsť z postele, ale prichádza na nás neskutočná chuť dať si nejaký punč alebo varené vínko. Tak prečo si ho neurobiť doma? Ponúkame vám skvelé recepty, ktoré sa dajú pripraviť v teple domova, zabaliť sa do deky, pustiť koledy a vychutnávať si magický čas.

Vianočný punč:

Potrebujeme:
2 litre červeného vína
½ litra čierneho čaju
½ litra rumu
1 ks pomaranču
med
citrónová šťava

Postup:

Najprv si uvaríme čierny čaj. Do neho následne pridáme rum a víno. Toto poriadne premiešame a začneme opatrne zohrievať. Nemôžeme to variť, pretože by sa všetok alkohol vyparil, a to by bola riadna škoda. Podľa chuti následne pridáme med, citrónovú šťavu a pomaranč. Časť pomaranča ešte nakrájame do punču a je hotový. Stačí si ho už len poriadne vychutnávať.

Recepty na vianočné nápoje

Recepty na vianočné nápojeené vínko

Domáce varené vínko

Potrebujeme:
Fľaša červeného vína
Šťava z pomaranča
Cukor
Škorica

Postup:

Je veľmi jednoduchý. Pripravíme si hrniec, do ktorého nalejeme červené víno spolu s pomarančovou šťavou. Premiešame, aby sa nám chute spojili a potom už len pridáme ostatné ingrediencie a máme hotovo.

Aké je to jednoduché však, stačí len jednoduchá príprava, troška trpezlivosti a čaro vianočných trhov si môžeme vychutnávať aj doma. V litroch 🙂

Neprehliadnite