Úvod Inšpirácie Prevencia voči zime

Prevencia voči zime

6. marca 2019
Prevencia voči zime

Prevencia voči zime

Obdobie zimy sa spája s mnohými zmenami. Už len to, že zrazu namiesto jedného trička a kraťasov máme na sebe tielko, tričko, mikinu, bundu, šál, rukavice, čiapku… Obliekanie nám zaberá dvakrát, možno trikrát viac času. Takisto častou zmenou sú aj náhle výkyvy teplôt, na čo naše telo nie je zvyknuté, takže s týmto obdobím prichádza aj mnoho chorôb. No ako predísť týmto problémom? Ponúkame riešenie.

Prevencia voči zime

Prevencia voči zime

Základom sú vždy vitamíny. Povieme si nieee, to máme stále len jesť ovocie alebo čo? Považuje sa vodka s džúsom za denný prísun vitamínov? Nemusí to byť hneď takto. Spestriť si stravu nemusí byť zlým nápadom. Na raňajky si môžeme dať ovocný šalát, do jogurtu pridať ovocie alebo na desiatu si namiesto sladkosti zbaliť do tašky banán, či jablko. Poznáme aj iné alternatívy, ak sme príliš leniví na balenie si ovocia do školy, či pripravovanie „ovocných bômb. Vitamíny sú dostupné ako voľno predajný tovar v každej lekárni. Je však potrebné, aby sme v lekárni využili poradenstvo lekárnika, aby nám odporučil tie najvhodnejšie.

Voči chorobám takisto musíme bojovať aj vonku. Všetci vieme, že počasie dokáže byť niekedy zradné. Určite sme zažili deň, keď sme ráno do školy išli pod zamračenou oblohou, vychádzali sme za priameho slnka, teda prípadné nájdenie dávno zabudnutých slnečných okuliarov bolo využité. Pri večernom pivku sme ale už zasa sedeli v chladnom počasí a sledovali sme, ako sneží. Divoké, však? Takisto je potrebná prevencia. Mali by sme sa teplo obliekaťnepodceňovať počasie. Vonku svieti zubaté slniečko, v hrubých čiernych bundách nám začína byť horúco, tak si rozopneme bundy a vyvetráme sa. Práve toto sympatické počasie môže byť niekedy vznikom našej choroby. Je dobré, aby sme aj v takom počasí boli naobliekaní ako na klasickú zimu, teda určite nejakú hrubšiu bundu, čižmy alebo zimné topánky, čiapku, šál… Platí tu zásada vrstvenia.

Spomínali sme už vitamíny, zabudli sme však aj na tekutiny. Čaj. Tento nápoj môže takisto niekedy zachrániť naše telo pred chorobou. Určite poznáme „babky bylinkárky“, ktoré rady pripravujú domáce čaje zo sušených byliniek. Ktorá bylinka je na čo dobrá, si prečítate v našom článku: Čaj  Ako sladidlo sa odporúča med, ktorý je takisto okamžitým prísunom energie do nášho tela.

Zdravie si treba chrániť a hlavne v takomto počasí a ešte viac za obdobia skúšok. Preto za vyskúšanie jedného z týchto nápadov nič nedáme, a možno naopak, pomôžu. A ak nás už choroba skolí, netreba vešať hlavu. Originálnu seminárku si viete objednať, napríklad tu: https://kvalitneseminarky.sk/

Neprehliadnite