Úvod Inšpirácie Dva špecifické dni v marci. Ktoré sú to?

Dva špecifické dni v marci. Ktoré sú to?

22. marca 2020
Dva špecifické dni v marci. Ktoré sú to?

Dva špecifické dni v marci. Ktoré sú to?

Myslíme si, že dátumy týkajúce sa prázdnin a štátnych sviatkov pozná každý jeden z nás naspamäť. Sú to dni, keď sa tešíme, že konečne nastane vytúžené voľno a my si opäť budeme môcť oddýchnuť, prípadne sa vybrať na nejaký dlhší výlet. Možno by ste neverili, ale v kalendári sa občas nájdu aj dni, o ktorých sme ani netušili, že by mohli existovať a že nám pripomínajú niečo, čo je možno pre nás na každodennom poriadku. Vybrali sme preto dva takéto dni, ktoré sú niečím zaujímavé a ani nevieme, že ich máme.

 

Deň paniky

Ani by sme nepovedali, že 9. marca oslavujeme deň paniky. My to možno berieme tak, že každý deň je pre nás dňom paniky alebo chaosu. Vieme ho totižto zadefinovať ako strach, zmätok, zdesenie. Samé negatívne prídavné mená. Stretávame sa s týmito situáciami každodenne, až by sa dalo povedať, že nám privádzajú do života rutinu. Ale Deň paniky, alebo 9. marec, je dňom, keď si máme pripomenúť v trošku veselšej atmosfére, hoci každý deň podľahneme panike a stala sa bežnou súčasťou všedného dňa.

Svetový deň zdravého spánku

Tento deň je možno dôležitý pre iných ľudí a má trošku iný význam, ale 21. marca sa oslavuje Svetový deň zdravého spánku. Je to smerované hlavne pre ľudí s poruchami spánku, ale takisto by sme si aj my mohli zobrať niečo z toho. Mali by sme si uvedomiť, aký je spánok dôležitý. Že nie je dobré, aby sme ho brali iba nejakú potrebu, na ktorú nám stačia tak tri hodinky, pretože máme veľa práce. Nie, spánok je veľmi dôležitý. To, že sa to hovorí deťom, neznamená, že to nie je pravda. Naozaj pomáha v každom veku. Momentálne asi tak, aby si aj naše telo oddýchlo a uvedomili sme si, že aj my potrebujeme zrelaxovať. Neberme ho ako samozrejmosť a pokúsme sa dodržiavať aspoň nejaký spánkový režim, aby sme na ďalší deň boli viac svieži a produktívnejší.

Dva špecifické dni v marci. Ktoré sú to?

Dva špecifické dni v marci. Ktoré sú to?

Na svete je omnoho viac sviatkov a dní, ktoré nám majú pripomínať, aký je náš život vzácny. Nájdu sa aj dni, ktoré nám pripomenú, že čokoláda je skvelá, ale nie v marci. Dokonca je v jednom dni aj viac udalostí, o ktorých naozaj ani možno nemáme šajnu, že existujú, ale predsa sú tam. Tieto dni sú niečím výnimočné a majú nejaký význam, a preto by sme sa možno počas nudnej hodiny v škole, alebo z dlhej chvíle v práci, mali popozerať na internete, či nenájdeme, aký zaujímavý deň je dnes.

Neprehliadnite