Úvod Kultúra Divné zákazy na školách z rôznych kúskov sveta

Divné zákazy na školách z rôznych kúskov sveta

19. marca 2019
Divné zákazy na školách z rôznych kúskov sveta

Divné zákazy na školách z rôznych kúskov sveta

Áno, určite sme sa nespočetne veľa krát sťažovali na naše školstvo, prečo nám nedovolia toto a prečo to musí byť tak. Po tomto článku si však uvedomíme, že naše zákazy ešte patria medzi tie normálnejšie. Poďme na prehľad školských absurdít:

 1. Škótske školy zakázali robiť pohľadnice na Deň otcov kvôli deťom, ktoré žijú len s matkou.
 2. Škola v Londýne zakazuje študentom najlepších priateľov, aby potom neboli sklamaní, keď priateľstvo skončí.
 3. Newyorská židovská škola pre dievčatá im zakazuje používať Facebook, a to aj doma. Vraj to má negatívny vplyv na ich cudnosť.
 4. Na základnej škole v Northamptone je zakázané sa objímať. Študentov tak učia rešpektovať osobný priestor druhých.
 5. Stredná škola v Massachusetts nepovoľuje študentkám nosiť legíny a nohavice na jogu, pretože to rozptyľuje opačné pohlavie (s tými legínami súhlasíme, nosiť časť spodného odevu navrchu? Seriously?)
 6. Niektoré americké školy zakazujú žiakom nosiť ruksaky do triedy, pretože v nich môžu ukrývať zbrane. Do triedy si smú vziať len knihy.
 7. Škola v Južnom Yorkshire zakazuje žiakom používať slová ako „lol“ a iné skratky, aby sa v budúcnosti vedeli správne vyjadrovať. WTF?
 8. Niektoré školy v Štátoch zakázali deťom hrať sa naháňačku. Pri tejto hre si vraj môžu ublížiť ako fyzicky, tak aj emocionálne. Počíta sa denná naháňačka autobusu?

  Divné zákazy na školách z rôznych kúskov sveta

  Divné zákazy na školách z rôznych kúskov sveta

 9. Škola v Oregone zakázala všetko s vianočnou tematikou na znak rešpektu voči deťom s iným vierovyznaním.
 10. Škola v Anglicku zakázala guľovačky a za porušenie tohto zákazu dokonca suspendovala 2 žiakov. Vraj je to veľmi nebezpečné.
 11. Niektoré školy v Británii zakázali používanie roliek z toaletného papiera v školských projektoch kvôli šíreniu baktérií.
 12. Škola v Británii zakázala chlapcom nosiť krátke nohavice. Tí na protest prišli v sukniach.
 13. Množstvo amerických škôl zakázalo gumičky a gumené náramky, pretože príliš rozptyľujú študentov.
 14. Britská škola sa rozhodla, že študenti smú verejne rozdávať pozvánky na oslavy len v prípade, že sú všetci študenti pozvaní. Inak je to neslušné.
 15. Množstvo škôl v Británii a Spojených štátoch zakázalo fidget spinnery, pretože sa študenti kvôli nim nesústredili na vyučovanie.
 16. Vybíjaná je zakázaná už takmer na všetkých školách v Spojených štátoch. Považujú túto hru za agresívnu a nebezpečnú.
 17. Škola v Amerike zakázala topánky značky UGG, pretože študentky si do nich skrývali telefón. My by sme tieto rozčaptané škaredé a neestetické topánky zakázali z dôvodu šetrenia nášho zraku.
 18. Niektoré americké školy zakazujú dievčatám nosiť vo vlasoch mašle, pretože sú príliš rozptyľujúce. Fúúú, a mašle na topánkach môžeme? Alebo mašličky na šnúrkach plaviek?
 19. Škola v Connecticute zakázala deťom nosiť mikiny. Pre vedenie je to len ďalší spôsob, akým sa študenti snažia prepašovať do triedy mobil.
 20. Britská škola zakázala učiteľom používať červené pero. Vraj je to demotivujúce a žiak môže mať pocit, že učiteľ je naňho nahnevaný.

Aký absurdný zákaz panuje na Vašej škole? Podeľte sa s nami v komentároch…
Začneme ako prví. Na strednej sme nesmeli mať na prezuvky tenisky, inak nám ich zhabala upratovačka a odovzdala rodičom na rodičovskom. Často sa tieto tenisky „záhadne“ stratili a tento zákaz zrušili práve pre množstvo krádeží tenisiek.

Neprehliadnite