Úvod Inšpirácie Čo si dať počas horúcich letných dní?

Čo si dať počas horúcich letných dní?

9. júna 2019
Čo si dať počas horúcich letných dní?

Čo si dať počas horúcich letných dní?

Leto je za rohom a terasy kaviarní a barov sa už pomaly otvárajú. Nič nie je príjemnejšie, ako ísť si posedieť niekde s priateľmi na terasu a dať si tekuté osvieženie.  Väčšinou si však nevieme vybrať, pretože máme dilemu, že chceme niečo studené, ale nie zas sladké, buď alkoholické, alebo naopak, a takto sedíme nad tým lístkom asi 10 minút a nakoniec si aj tak vyberieme niečo, na čo sme chuť práve nemali. Čo si  teda objednať?

Ako prvé by sme sa mali zamyslieť nad tým, či máme chuť na niečo kávové alebo ovocné. Ak sme sa rozhodli pre kávové, tak ideálom v takomto prípade je frappé. Ak chceme ísť o level vyššie, teda si vybrať sladké frappé, tak potom už iba si vybrať, či chceme karamelové, vanilkové, čokoládové a, samozrejme, dochutiť ho ešte šľahačkou.

Ak sme sa rozhodli, že to nemá byť práve kávové, tak potom máme na výber rôzne limonády. Tu máme výhodu takisto, môžeme si vybrať, či chceme sladšiu alebo kyslejšiu. Samozrejme, kyslejšia bude tá, ktorá bude z ovocia ako napríklad citróny, pomaranče, možno, že aj grepy, ale tá už bude mať horkejšiu chuť. Výborná je napríklad citrónovo- mätová (pripomína mojito). Ak teda chceme nejakú sladšiu, máme na výber ovocie ako maliny, jahody, čučoriedky, ktoré sa perfektne kombinujú už so spomínanou mätou alebo aj bazou, či levanduľou. Vtedy je iba na nás, ktorú si vyberieme, teda na ktorú máme najviac chuť.

Čo si dať počas horúcich letných dní?

Čo si dať počas horúcich letných dní?

Ak sa nám nepozdávajú ani limonády, tak prečo nie milkshake? Je výborný v tom, že je mliečny, teda máme pocit, že aj nasýtený a zároveň je sladký. Nám veľmi chutí  čokoládový, vanilkový, na milosť vezmeme aj jahodový, čo už je skôr taká klasika, no do popredia sa hlavne dáva cookies milkshake, ktorý je výborný hlavne vďaka chuti oreo alebo iných sušienok, ktoré nám tam primiešajú.

Ako posledné nám zostali alkoholické nápoje, teda miešané drinky. Tam už je úplne na nás, aký si dáme, hlavne podľa toho, ku ktorému alkoholu máme blízko, či chceme, aby ho tam bolo cítiť, alebo, práve naopak, či chceme len aby tam bol. Na niektorých baroch je výborné to, že ak nemáme chuť na žiaden z nápojového lístka, povieme im, čo by sme tam chceli a oni nám ho pripravia.

Takže stačí si už len vybrať, na čo máme najväčšiu chuť a posedenie je hneď príjemnejšie. Skúste sa aj vy pochváliť, čo si najradšej dávate počas horúcich letných dní a možno tak inšpirujete aj ostatných.

Neprehliadnite